Dnes vyšlo 15 článků

Google dnes slaví 14 let svého vzniku

Google dnes pomocí loga s čokoládovým dortem oslavuje 14 let existence. Internetovou společnost Google založili roku 1998 Sergei Brin a Larry Page. Na Standfordské univerzitě vytvořili již roku 1996 vyhledávací systém, který později poskytli veřejnosti.

Google 14 let

Společnost Google je největší internetovou společností  a její vyhledávací služby používá největší počet uživatelů z celého světa. Velkou popularitou se těší také prohlížeč Google Chrome. Google koupila největší světový video hosting YouTube a její operační systém Android je nejpoužívanějším paltformou ve smartfonech a v tabletech zaujímá druhé místo na světě.

Služby Google pokrývají širokou oblast zájmů pomocí aplikací Google Docs, Google Maps, Gmail, Google Drive a Google+. Společnost Google také koupila výrobce mobilních zařízení Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů. Google má nyní kolem 57.000 pracovníků po celém světě.

Akcie Google na burze Nasdaq mají cenu 764,89 dolaru, což je nový historický rekord. Cena celé společnosti je tak 246,4 miliardy dolarů.

Zdroj: Search Engine Watch

Komentáře

Nahoru