Google Developer Day 2011: Fotografie a vzpomínka na vývojářskou konferenci

Google Developer Day 2011: Fotografie a vzpomínka na vývojářskou konferenci

V úterý 18.10. se v pražském hotelu Clarion Congress konal další ročník vývojářské konference Google Developer Day, který zavítal do ČR, resp. do Prahy již po čtvrté. Letos se přihlásilo více jak 2 000 zájemců, vybrána byla však pouze tisícovka. Naše redakce si akci takovéhohle formátu nemohla nechat ujít a byla přitom!

Zájem je tedy vždy obrovský a není se vůbec čemu divit, máte totiž jedinečnou možnost se pobavit s profesionály, které Google vždy přiveze. Letos se konference zúčastnilo dvacet pět googlerů z celého světa.


Debata s googlerem Bradem Abramsem

Po prezentaci účastníků a úvodním slovu Filipa Hráčka (Developer Relation Manager pro ČR), následovala keynote, které se ujal Brad Abrams (Lead Product Manager Google+ Platform) který k nám přijel přímo z Googleplexu v Mountain View, California. Ta se nesla v duchu připomenutí si minulosti a představení novinek Googlu ze všech jeho oblastí. Postupně chodili na pódium googleři a hosté, kteří předváděli svá dema. Celou keynote si můžete pustit ze záznamu na přiloženém videu.

V rámci jednoho dne proběhlo okolo dvaceti pěti přednášek rozdělených do pěti okruhů – Android, Cloud, Chrome & HTML5, Social & Geo a různé. Všechny přednášky byly v Angličtině. Celá konference nebyla pouze o přednáškách, ale byl zde i program “Relax zóny”. Zde byla výstava androidních novinek, ADK Showroom, Google TV koutek, Developer Sandbox, fotbálek, beabagy twitter wall a další.

Ade Oshineye - Google + project

Investorský panel - užitečné rady pro úspěšné oslovení investorů

Vodotěsné Android telefony - pod vodou hrají a dokonce mají i signál!

Google Earth - 4 obrazovky, 4 počítače...

Nová verze Google TV

Veliký úspěch měl poslední blok přednášek, který byl pojat poměrně netradičně, a to Ignite, a Series of Lightning Talks. Jedná se o “přednášky”, které mají přesně daná pravidla. Každý mluvčí má pouze dvacet snímků prezentace, přičemž každý se zobrazí pouze na patnáct sekund. Celé prezentace tedy trvá přesně pět minut během kterých by měl mluvčí zaujmou publikum. Letos se tohoto náročného úkolu zhostilo osm odvážlivců. Byla reč o konceptu domácích 3D tiskáren, o paralelním programování, o twitteru a dalších.

Pokud na vás letos nezbylo volné místo, nebo jste se jen nemohli zúčastnit, tak postupně všechny videa z přednášek, Ignite show, ale i úvodní keynote najdete na tomto kanálu: youtube.com/user/googlegooroo

Na závěr ještě pár fotek pro ty, kteří se na GDD nedostali:

Kdo by si dal burger...?

Stoly se prohýbaly...

Je libo maso?

Dezert na závěr...

Doufám, že se vám fotografie líbily. Navštívili jste GDD i vy?

Komentáře

Nahoru