Dnes vyšlo 15 článků

Google daruje uprchlíkům 25 000 Chromebooků

Google opět podává pomocnou ruku a tentokrát poskytne dárek uprchlíkům. Dvacet pět tisíc z nich totiž dostane Chromebook, aby mohli být online. Akce se týká jen Německa, které si to ovšem za vysoký počet přijatých uprchlíků svým způsobem zaslouží.

Google.org oznámil, že dává grant ve výši 5,3 milionu dolarů na charitu v Německu. V rámci programu NetHope budou moci tamní neziskové organizace za obdržené peníze nakoupit 25 000 Chromebooků, které věnují uprchlíkům. Ti si přes Chromebook najdou informace o vzdělávacím systému, poskytnutém azylu a spojí se s rodinnými příslušníky.

reconnect

Projekt nese název Reconnect

„Chromebooky jsou dobré pro účely vzdělávání. Snadno se na nich dají spouštět aplikaci pro výuku jazyků,“ popsala Jacquelline Fuller z Googlu. „Jsou automaticky aktualizovány, takže mají vždy nejnovější funkce, aplikace a antivirovou ochranu. Mohou být konfigurovány a spravovány centrálním správcem (v tomto případě neziskovkou).“

Neziskovky, které se chtějí do programu zapojit, se musí o grant ucházet na webu NetHope. První Chromebooky se začnou rozdělovat v březnu.

chromebooks

O jaké Chromebooky půjde, nevíme

Do Evropy se v loňském roce dostalo přes milion uprchlíků a pohyb lidí z Blízkého východu a severní Afriky zatím nezpomaluje.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru