Google daruje $775 000 na Code2040

Google daruje $775 000 na Code2040

Google podle zprávy The Wall Street Journal daruje grant ve výši 775 000 dolarů neziskové skupině Code2040, která chce dosáhnout toho, aby v technologiích nepracovali jen bílí lidé. Code2040 prý peníze během příštích dvou let využije na bezplatné vzdělávací programy pro 5000 studentů černošského a latinskoamerického původu. Rovněž se chystá expandovat do tří nových měst.

Letopočet 2040 má v názvu Code2040 označovat rok, kdy se menšiny ve Spojených státech stanou většinami. Organizace už získala granty ve výši 4 milionů dolarů od Knight Foundation, Marca Andreessena a také Airbnb! Jejich programu se zúčastnilo již přes 50 studentů, kteří se následně uplatnili ve špičkových technologických firmách včetně LinkedInu a Facebooku.

„Jedním z důvodů, proč je tak málo černých a latinskoamerických úředníků, je, že mají menší možnosti a zdroje toho, co je potřeba k získání práce v tech průmyslu,“ uvedla Laura Weidman Powers, spoluzakladatelka a CEO Code2040. „V průběhu minulého roku jsme zaznamenali obrovský pokrok v ochotě mluvit o této problematice.“

V Googlu je 70 % mužů a 60 % bílých

Google jde vlastně ve stopách společnosti Intel, která se zavázala věnovat v příštích pěti letech 300 milionů dolarů na problematiku toho, že v tech průmyslu jsou zaměstnáni především bílí lidé. Google je na tom tak jako většina společností. Jeho zaměstnanci jsou ze 70 % muži a z 60 % bílí. To, že dává granty společnostem jako Code2040 jen dokazuje, že se s tím snaží něco dělat.

Zdroj: The Verge, fotografie: Flickr – Dmitry Alekseenko

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru