GOOGLE: Další aktualizace algoritmu Penguin by měla vyjít do konce roku 2015

Již dlouhou dobu se očekávalo vydání nové aktualizace algoritmu Penguin a nyní Google oznámil, že aktualizace vyjde do konce roku 2015. V následujících dvou měsících by tedy měla být aktualizace vydaná.

Garry Illyes, webmaster analytických trendů Googlu, na Twitteru zveřejnil, že se očekává vydání aktualizace algoritmu do konce roku 2015. Nikdo však neví, zda to bude během listopadu či prosince, to se musíme nechat zatím překvapit.

20669131234_9d39e54d12_z

Google vydá novou aktualizaci algoritmu.

Bude se jednat o real-time verzi, což znamená, že se bude algoritmus průběžně aktualizovat v reálném čase. Prozatím Google neprozradil žádné přesné termíny, kdy by měla být aktualizace Penguin 4.0 uvolněná. Nová verze bude zjišťovat takzvané spamové odkazy na stránkách.

Aktualizace potěší zejména SEO experty a digitální marketéry, kteří dělají optimalizaci správnou cestou a respektují pravidla Googlu. Pakliže rádoby SEO specialisté nedodržují pravidla legální optimalizace, měli by se nové verze obávat.

Co bude obnášet nová aktualizace Penguin?

Aktualizace algoritmu byla navrhnuta tak, aby bojovala proti spamovacím odkazům. Nová verze bude sledovat kvalitu odkazů na webových stránkách. První verze algoritmu Penguin byla vydaná v roce 2012, což okamžitě způsobilo poprask v digitálním průmyslu. Stránky, které nerespektují pravidla, klesly ve výsledcích vyhledávání.

Během několika následujících let byly vypuštěné další aktualizace, které přinesly nemalé změny ve výsledcích vyhledávání.

Jakmile nová aktualizace vyjde, budeme vás včas informovat.

Zdroj / Foto: Search Engine Land

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru