Google Code Jam jde do semifinále

Google Code Jam jde do semifinále

Do třetího semifinálového kola celosvětové otevřené programátorské soutěže Google Code Jam organizované společností Google postoupilo z druhého kola celkem šest Slováků. Do třetího kola postoupilo jako obvykle celkem 500 nejlepších z druhého kola, které se konalo uplynulý víkend. Slovensko v žebříčku zemí podle počtu postupujících do semifinále skončilo na vynikajícím sdíleném jedenáctém až čtrnáctém místě spolu s Vietnamem, Thajskem a Indií.

Všechny tyto země stejně jako země nacházející se v žebříčku před námi jsou počtem obyvatel výrazně větší než Slovensko. Soutěž Google Code Jam je otevřena libovolným zájemcům s věkem minimálně 13 let, od studentů až po nejlepší profesionální programátory, Google Code Jam se nesmí zúčastnit pouze zaměstnanci Google nebo jejich rodinní příslušníci.

Do třetího kola postoupili Michal Forišek (soutěžící pod jménem misof), Daniel Bundala (dano), Michal Danilák (MiminoCoder), Peter Fulla (Bobik), Michal Anderle (michal27) a Ján Hozza (Jano).

Nejlepší ze Slováků v druhém kole skončil tradičně Michal Forišek, který v minulém ročníku dosáhl historicky nejlepší výsledek pro Slovensko a ve finále této soutěže skončil na třetím místě. 32letý Forišek vyučuje na Fakultě matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského a je zároveň mj. místopředsedou České komise Olympiády v informatice, předsedou vědecké komise Mezinárodní olympiády v informatice, dvojnásobným zlatým medailistou ze středoškolské Mezinárodní olympiády v informatice a zlatým medailistou z vysokoškolské soutěže ACM ICPC.

Nejvíce postupujících do třetího kola je tradičně z Číny (122 postupujících soutěžící), následuje Rusko s 89 postupujícími, Japonsko se 40, Polsko s 32 a USA s 28 postupujícími. Semifinále soutěže, z něhož do letního finále postoupí jen 25 nejlepších soutěžících, se bude konat následující sobotu. Počet postupujících Čechů se nám zatím zjistit nepodařilo.

Zadání a výsledky druhého kola je možné nalézt na této stránce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru