Dnes vyšlo 1 článků

Google chystá hybridní zařízení s Androidem a Chrome OS

Google chystá hybridní zařízení, na kterém budou systémy Android a Chrome OS. Mělo by se jednat o jeden konvertibilní notebook a jeden tablet Huawei Nexus. Aspoň to tvrdí zpráva z 9to5Google.

Operační systém s názvem Andromeda chce zkombinovat to nejlepší z Chrome OS a Androidu. Výsledkem by měl být tenký, konvertibilní laptop zvaný Pixel 3. Jeho prodej by měl být zahájen zhruba za rok.

Prémiové zařízení pro různé účely

Povídá se, že nový laptop by měl mýt 12,3 palcový dotykový displej, procesor Intel i3 nebo i5, 128 GB úložného prostoru a 8 nebo 16 GB paměti RAM. Jako správné zařízení budoucnosti bude osazen dvěma USB-C porty.

Google by takovým zařízením mohl cílit na podnikovou sféru i vzdělávání. Dá se předpokládat, že cena bude trochu vyšší.

google-andromeda

Bližší informace se dozvíme příští týden

Pak by měl být vyroben ještě tablet na podobném principu. Možná se Google snaží napodobit kroky Microsoftu, který systém Windows 10 dává do telefonů, aby napodobily počítač. Uvidíme, zda se to Googlu povede lépe.

Více bychom se mohli dozvědět 4. října, kdy bude Google představovat novinky. Očekává se, že uvidíme nové smartphony řady Pixel a právě Andromedu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru