Dnes vyšlo 15 článků

Google Chrome vybíjí baterie na noteboocích

Uživatelé prohlížeče Google Chrome si všimli, že výdržnost baterie notebooku je při používání prohlížeče nižší. Už v minulosti společnost Google slíbila, že opravením chyb by prohlížeč neměl zvyšovat spotřebu baterie. Nicméně, sliby, chyby.

Společnost Microsoft testovala, jak velký vliv mají jednotlivé prohlížeče na výdržnost baterie notebooku. A výsledky ukázaly, že Google Chrome vybíjí baterii.

microsoft edge

Microsoft Edge v testech zvítězil. Zdroj: YouTube

V rámci dvou testů se měřila spotřeba baterie při použití prohlížečů. V prvním testu se měřila výdržnost baterie za použití prohlížeče k běžným činnostem (prohlížení webových stránek). V druhém testu se měřila výdržnost baterie za použití prohlížeče k streamování HD videa. A není překvapením, že Google Chrome v rámci druhého experimentu vybil baterii notebooku za 4 hodiny a 19 minut, zatímco Microsoft Edge za 7 hodin a 22 minut.

Společnost Microsoft se snaží přesvědčit uživatele, aby začali používat prohlížeč Edge. Ale nevýhodou je, že Edge stále postrádá funkce, které jsou jinak v prohlížečích Chrome či Firefox dostupné. Například nejsou k dispozici rozšíření. Ale technologický gigant slibuje, že během letní aktualizace by se měl tento nedostatek změnit. A zároveň by plánovaná aktualizace měla přinést další vylepšení (méně procesorových cyklů, menší spotřeba paměti) snižující spotřebu baterie.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru