Google Chrome 18 je nejvíce používaným prohlížečem na světě

Společnost Pingdom oznámila, že prohlížeč Google Chrome 18 je nejpopulárnějším nástrojem na internetu. Na globálním trhu má Chrome 18 podíl 25,6 %, Firefox 11 má 15,8 % a Internet Explorer 9 a 8 získal 15,7 % trhu.  

Severní Amerika používá nejvíce Internet Exporer 9. Podíl tohoto prohlížeče je 21,2 %, těsně za ním je Google Chrome 18 s podílem od 18 do 20,2 %. Pokud se vezmou do úvahy všechny verze prohlížečů, pak Internet Explorer je nejrozšířenějším ze všech. Google Chrome zaujímá druhé a Firefox třetí místo.

Původně Google pracoval a pomáhal dotvářet prohlížeč Firefox. Až v roce 2006 padlo rozhodnutí vytvořit prohlížeč vlastní, který by odrážel zájmy a kopíroval vývoj aplikací Google. Podnikání Google závisí na rychlosti a dostupnosti webového přístupu k vyhledávání, reklamě a k aplikacím. Prohlížeč Chrome lépe pracuje s mnoha aplikacemi optimalizovanými pro služby Google. Chrome je založen na práci s platformou Android a přidáváním jednotlivých aplikací do populárních operačních systémů.

Zdroj:Yahoo News

Komentáře

Nahoru