Dnes vyšlo 1 článků

Google chce pozvednout Glass na vyšší úroveň

Google chce pozvednout Glass na vyšší úroveň

Jak to tak vypadá, Google se v nejbližší době bude snažit pozvednout své chytré brýle ještě na vyšší level. Soudí se, že jednou budete takové chytré zařízení nosit a nikdo si toho ani nevšimne. Google si totiž zaregistroval patent na čočky s integrovanými kamerkami.

Zapomeňte na Google Glass. Ty už brzo nebudou vůbec v módě. Přijdou totiž kontaktní čočky s vestavěnou mikrokamerou, která by mohla být řízena mrkáním. Budou spojeny s vaším chytrým telefonem a budou pomocí nich vidět i slepí! Že vám to zní jako z nějakého povedeného sci-fi filmu? Nenechte se zmást, Google to chce převést do reality.

google-lens-component

Poté, co Google šokoval svět chytrými brýlemi, chce nám přinést další překvapení. Gigant si totiž podal patentovou přihlášku na čočky s čidly, které by mohly detekovat světlo, barvy, objekty i jejich povrch.

„Nevidomý člověk nosící kontaktní čočky Googlu by mohl klidně chodit po chodníku a poznat blížící se křižovatky a auta.“

Je tu spousta nedořešených otázek

Samozřejmě z toho vyplývají i jistá negativa. A půjde zde hlavně o soukromí. Rozhodně totiž nepůjde poznat, když vás takovými čočkami bude někdo nahrávat. Kromě toho jsou tu ještě dohady o tom, jak to bude s energií. V čočkách prostě není žádné místo na baterii. A je vůbec moudré dávat si bezdrátový přístroj do tak citlivého orgánu, jako je oko?

in-the-future-tnothing-will-be-private

Bude v budoucnu normální nemít žádné soukromí?

Svět si šušká ledacos a začínají se množit všelijaké pověry. Tak to prostě funguje. Google si zaregistruje patent a my už přemýšlíme, jako kdyby se daná věc měla zítra dostat do prodeje. Nepochybně bude trvat ještě několik let, než se dočkáme skutečných inteligentních čoček, které budeme moci běžně používat.

Zdroje: Time, Extreme Tech, Patent Bolt

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru