Google chce opustit Rusko, vadí mu změny tamních zákonů

Google chce opustit Rusko, vadí mu změny tamních zákonů

Google zruší vývoj v Rusku na základě nového zákona o cenzuře. V červenci bylo totiž ruským parlamentem schváleno, že od roku 2016 budou moci zahraniční internetové společnosti uchovávat data ruských uživatelů pouze v rámci hranic Ruska. Rusko své rozhodnutí obhajuje tvrzením, že jedná v zájmu svých občanů a chrání je tak před zahraničními špiony.

Podnikání zahraničních firem v Rusku bude pravděpodobně velice ztíženo. Data o uživatelích totiž nesmí opustit hranice země. Proto Google, podobně jako společnost Adobe, zastaví vývoj v této zemi. Ve vývoji společnosti Google pracuje nyní v Moskvě kolem 50 zaměstnanců. Každý zaměstnanec ale prý bude mít možnost uplatnění v jiné zemi.

Povinný vyhledávač pro školy a úřady

V Rusku se dokonce rozjel vyhledávač Sputnik, který bude povinným vyhledávačem pro školy a úřady. Vladimír Putin totiž prohlásil, že internet je cílem CIA, a rozhodl se tedy dostat internet více pod kontrolu.

Problémy Googlu ve Španělsku

Vyhledávač Google ale v Rusku zůstane. „Jsme hluboce oddáni našim ruským uživatelům a stále budeme pracovat na jejich podpoře, tvrdí mluvčí společnosti Google. S problémy se ale Google nepotýká pouze na ruské půdě. Například ve Španělsku byla zavedena speciální daň, která má novinovým vydavatelům pomoci proti internetovým podnikatelům. V důsledku tohoto rozhodnutí zde Google ruší službu Google News.

zdroj:     news.yahoo.com  searchenginewatch.com

obrázek: wallpaperseries.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru