Dnes vyšlo 15 článků

Google Buzz neodejde úplně, svoje příspěvky nám ponechá

Google Buzz neodejde úplně, svoje příspěvky nám ponechá

Google ruší jeden ze svých výrobků, což všichni víme. Google Buzz (Google Hlášky) se příliš nepovedl a tak jej Google během několika týdnů definitivně zruší. V mnoha jeho dalších službách na tuto skutečnost upozorňuje a zároveň říká, že příspěvky smazány nebudou.

Po zrušení Google Buzz už nebudeme moci zakládat nové příspěvky. Ty stávající nám ale zůstanou. Získat je budeme moci celkem dvěma způsoby:

  1. vyhledáním ve svém profilu na Googlu (Google Plus)
  2. stažení z Exportu z Googlu

Tato služba byla jedním z pokusů Googlu o vytvoření sociální sítě schopné konkurovat například Twitteru. Je optimalizována pro fotografie, spojena s emailem, obsah lze sdílet veřejně i soukromě a dokáže toho více. Bohužel se příliš neuchytila. Služba byla spuštěna v únoru 2010 a její hlavní výhodou byl “tajný algoritmus”, díky němuž se uživatelům měly některé statusy ukazovat přednostně. Google také přednostně sledoval aktualizace lidí, s nimiž si uživatel psal po emailu nejčastěji.

Služba neuspěla nejen kvůli nezájmu uživatelů, ale také kvůli ochraně osobních údajů. Sledování aktualizací lidí, s nimiž si uživatel psal nejvíce, se tak v mnoha ohledech stalo spíše zátěží. Službou se začala zabývat americká Federal Communications Commission, Google se musel omluvit, ale na skvělé pověsti služby to moc nepřidalo.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru