Dnes vyšlo 15 článků

Google bude ve vyhledávání preferovat HTTPS

V současné době se spousta internetových uživatelů obává nebezpečných hrozeb a rizik. Google chce vybudovat bezpečný internet, a proto se rozhodl upřednostňovat URL adresy s HTTPS před HTTP. Adresy HTTPS budou mít vyšší prioritu také v okamžiku, kdy nebudou mít žádné odkazové portfolio (nebudou na ni směřovat žádné odkazy).

Jestliže se v oblasti optimalizace pro vyhledávače (SEO) alespoň trochu orientujete, jistě jste si povšimli různých praktik a technik, kterými lze webovou stránku ve výsledcích vyhledávání na Googlu dostat do popředí.

google-giant-search-engine-company-logo-wallpaper_1370928186

Google chce dostat do popředí bezpečné stránky.

Ačkoliv už v minulosti Google posouval HTTPS stránky do popředí, momentálně by to měla technologická společnost posunout o úroveň výše. Pro některé HTTP stránky může změna znamenat, že se nemusí ve výsledcích vyhledávání objevit vůbec. Google chce uložit prvenství bezpečným stránkám, které si zaslouží být na výsluní.

Pokud budete chtít přesunout svou webovou stránku z běžného HTTP na bezpečnější variantu HTTPS, můžete požádat technologického giganta o pomoc. Vydal také příručku, která obsahuje celou řadu tipů a rad.

Zdroj / Foto: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru