Urs Hölzle a vize mocného Googlu: Naším cílem je do roku 2020 být cloudovou společností

Google se posledních pár let neuvěřitelně mění. Nejenže před pár měsíci kompletně změnil logo, ale nyní chystají i jinou strategii. Zatímco doposud onen slavný Google vydělával jen na reklamách (ostatně o tom, jak vypadají taková nejdražší klíčová slova na Googlu jsem již také psali), nyní se chtějí posunout na další metu. 

Reklamy nás obklopují dnes a denně. Na webu dvojnásob. A s jistotou dokážeme říci, že drtivá většina z nich pochází od Googlu. Právě tomuto kalifornskému gigantovi přinesou internetové reklamy zhruba 90% jejich celkového výdělku.

Google se chce do pěti let stát cloudovou firmou

Google se chce do pěti let stát cloudovou firmou

Cloud chtějí dostat na vrchol

Ale i když jim reklamy celkem pěkně sypou, mají trošičku jinou vizi. V rámci Structure Eventu v San Franciscu představil víceprezident technické infrastruktury, Urs Hölzle, nový plán, dle kterého chtějí do roku 2020 zvýšit příjmy z cloudové platformy a dosáhnout toho, aby právě cloud vydělával ještě více než zmiňovaná reklama.

“Naším cílem je do roku 2020 být cloudovou společností,” uvedl Hölzle.

Je to velice ambiciózní myšlenka, momentálně společnost co se týče cloud computingu zaostává za Amazonem a Microsoft Azure. Hölzle k tomuto srovnání zmínil porovnání iOS a Androidu. iPhone byl sice první, ale Android je nyní nejpoužívanějším operačním systémem na světě.

foto: Google, YT 

Komentáře

Nahoru