Dnes vyšlo 15 článků

Google Authenticator: Další úroveň ochrany pro vaše účty

Google Authenticator je bezplatná aplikace, která chrání vaše účty před zneužitím. Jedná se o dvoufázovou autentikaci a nastavení této aplikace je velmi snadné. Toto dvoufázové ověření zajišťuje silnější zabezpečení účtu Google tím, že při přihlášení vyžaduje další ověřovací krok. Google Authenticator funguje již s řadou poskytovatelů a účtů.

unnamed

Aplikace Google Authenticator, která je k dispozici pro systémy iOS a Android, zajišťuje dvoufázové ověření, a tím pádem lepší zabezpečení účtů. Dvoufázová autentikace je již možná v rámci populárních služeb jako jsou například Gmail, Facebook, Twitter, Instagram a další.

Jak funguje Google Authenticator?

Aplikace generuje náhodný kód, který slouží k ověření vaší totožnosti, když se přihlašujete do různých účtů. Aplikace Google Authenticator eliminuje možnost útoku založeného na SMS pomocí algoritmů pro generování kódů v telefonu.

googleII

Jak postupovat?

V případě, že chcete zlepšit zabezpečení vašich účtů, stačí si stáhnout aplikaci Google Authenticator, která je k dispozici zdarma. Dále nastavte dvoufázové ověření v rámci svého Google účtu. V počítači pak na stránce nastavení dvoufázového ověření přejděte k možnosti Alternativní druhý krok, v sekci Aplikace Authenticator klikněte na Nastavit a vyberte možnost Zahájit nastavení.

Pro propojení s mobilním telefonem si pak můžete vybrat ze dvou možností, a to pomocí QR kódu nebo pomocí tajného klíče. Pro propojení pomocí QR kódu zvolte možnost Skenovat čárový kód a dále postupujte podle návodu, pro propojení pomocí tajného klíče zvolte možnost Zadat poskytnutý klíč a do pole Zadejte název pak zadejte e-mailovou adresu účtu Google. Poté do obrazovky zadejte kód z obrazovky počítače a pokračujte možností Přidat.

zdroj/foto: google.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru