Google Apps jsou od dnešního dne zpoplatněné

Společnost Google dnes oznámila, že Google Apps pro firmy již nebude poskytovat zdarma, jak tomu bylo doposud. Prozatím mohly organizace využívat balíček v bezplatném režimu s až pěti desítkami uživatelských účtů, pokud si tedy vystačily jen s omezenou uživatelskou podporou a základní kapacitou e-mailových schránek.

Počínaje dnešním dnem je však služba placená. Bude stát 50 dolarů za rok (cca 964 Kč). Změnu ohlásil Google na svém blogu. Stávající firemní uživatelé Google Apps mají účty stále zdarma, ale podniky, které chtějí zaregistrovat od nynějška už za to musí platit. Ceník pro české uživatele je dostupný na adrese: https://www.google.com/intl/cs/enterprise/apps/business/pricing.html (celkově vychází nejlevnější varianta na 40 eur za rok)

Zajímají vás další alternativy cloudovských aplikací jako jsou Google Apps? Přečtěte si článek o cloud computingu!

Jak stojí na blogu firmy, Google se rozhodl ke zpoplatnění zejména z toho důvodu, že bezplatná verze je pro firmy a podnikající jednotlivce stejně nedostatečná, jelikož po čase, když se jejich byznys rozroste, tak vyžadují neustálou péči. Technickou podporu, která bude dostupná 24 hodin, 7 dní v týdnu. Google App si samozřejmě můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Google Apps najdete na adrese: https://www.google.com/intl/cs/enterprise/apps/business/

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru