Dnes vyšlo 15 článků

Google Analytics reporty už neukazují referrer spam

Referrer spam je formou spamu, která opakovaně kontaktuje web nebo počítadla návštěvnosti a až doteď uživatele Google Analytics nemálo potrápil. V únoru tohoto roku ale Google tento problém vyřešil a referrer URL začal filtrovat. Uživatelé už tedy nebudou mít v Google Analytics zkreslená data, co se týče návštěvnosti.

Mnoho uživatelů Google Analytics trápí tzv. referrer spam. Jedná se o formu spamu, která opakovaně kontaktuje web nebo počítadla návštěvnosti pomocí falešné referrer URL. Referrer spam velice jednoduše cílí na uživatele Google Analytics tak, že opakovaně volá měřící kód, který si z webu vytáhl, aniž by musel stránky navštěvovat.

ref sp

Google již minulý rok sliboval, že tento problém vyřeší. Nicméně, v minulém roce se tak nestalo. Až v únoru tohoto roku mohli uživatelé Google Analytics pozorovat změny. Tento rok totiž Google začal filtrovat referrer URL. To znamená, že nyní už uživatelé Google Analytics mohou analyzovat návštěvnost svých stránek mnohem přesněji, aniž by jejich data byla zkreslena právě tímto druhem spamu.

zdroj/foto: thesempost

Komentáře

Nahoru