Google aktualizoval vyhledávač: Pohorší si známé pirátské stránky

Google aktualizoval vyhledávač: Pohorší si známé pirátské stránky

Google chce potěšit majitele autorských práv. Oznámil totiž, že přijal nová opatření k potrestání stránek, které hostují pirátský obsah. Jak je chce ztrestat? Jednoduše. Posune je níže ve výsledcích vyhledávání. Zpráva navíc přišla jako součást většího přehledu protipirátského úsilí. Google na svém blogu totiž v pátek zveřejnil článek a dokument Jak Google bojuje proti pirátství.

Vlastně to celé navazuje na podobnou zprávu zveřejněnou před rokem. Společnost především vysvětluje, že pirátský obsah bude těžší dohledat, protože stránky, které ho nabízí, posune na nižší místo v žebříčku vyhledávání.

Dodává i pár zajímavých čísel, které odráží jejich závazek chránit vlastníky autorských práv:

  • Odstranění 73 000 nepoctivých stránek z programu AdSense, který webům umožňuje hostovat reklamy Googlu a mít z nich výnosy
  • Odstranění 222 milionů webových stránek z výsledků vyhledávání v reakci na stížnosti ohledně autorského práva
  • Průměrná doba odezvy k odstranění obsahu chráněného autorským zákonem pouhých 6 hodin (i když žádostí přichází denně miliony)

Google a bojovníci za autorská práva budou nejspíš nepřáteli na věky – tedy minimálně tak dlouho, dokud bude Google odkazy na nějaké pirátské stránky obsahovat. A pravda je taková, že odstranit všechny se mu zřejmě vážně nepodaří. Nicméně jak Google roste, spolupracuje s hudebním průmyslem, aby se vyhnul pirátství na YouTube, na Google Play má k dispozici knihy, filmy a hudbu a jak to tak vypadá, snaží se stále dál.

watch-star-trek

Když se budete chtít podívat na Star Trek, Google vám nenabídne pirátské stránky. Naopak vám ukáže, jak film sledovat legálně.

Zdroje: Gigaom, The Verge

Komentáře

Nahoru