Google a Levi’s spolupracují na první inteligentní bundě

Chytré hodinky a brýle jsou skvělé, ale stále to není něco, co by měl běžně každý na sobě. Naproti tomu nějakou bundu má doma snad každý. Džínová varianta je velmi častá. Rozhodnutí Googlu udělat právě z tohoto kousku oblečení chytré oblečení, tedy nebylo vůbec špatné.

O chytré bundě se mluvilo už na loňské I/O konferenci, ale na té letošní už přišli s důmyslnějším konceptem. Project Jacquard (to víte, v Googlu všechno rádi nazývají projektem – viz třeba Project Ara) má za sebou velký kus vývoje a podle plánů by se měly první chytré džínové bundy prodávat už příští rok!

Co je na ní chytrého?

Jacquard obsahuje speciální tkaninu, která může fungovat jako touchpad. Není z ní vyrobená celá, tkanina je jen na kousku jednoho rukávu.

tkanina

Touchpad se samozřejmě musí dobíjet a to je zařízeno malým patentkem, do kterého strčíte nabíječku, na jejímž druhém konci je USB.

No a protipólem k tomuto touchpadu je mobilní aplikace, ve které si nastavíte, co budou dělat jednotlivá gesta na touchpadu. Momentálně je vymyšlených 8 různých gest, které aplikace podporuje. Za zmínku určitě stojí, že touchpadem nemusíte ovládat jen Google aplikace, umí třeba Spotify.

app

Čekali jste něco velkolepějšího? Upřímně my tak trochu taky. Google ale tvrdí, že dotknout se ruky je mnohem jednodušší než hledat v kapse telefon. Levi’s to zase vidí jako dobrou vychytávku pro cyklisty.

Vypadá obyčejně

Podle Ivana Pupyreva, vedoucího Projectu Jacquard, je hlavním přínosem to, že bunda vypadá naprosto normálně. Zatímco s Google Glass na nose vzbudíte pozdvižení, džínová bunda neupoutá ničí pozornost.

Podle Levi’s se tahle vychytávka začne prodávat už na jaře příštího roku. Co se týče ceny, tvrdí, že bude podobná jako u ostatních džínových bund (u Levi’s cca 3500 Kč – 4500 Kč), my si ale stejně myslíme, že bude ještě o něco vyšší.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru