Google a Facebook položí kabel mezi Los Angeles a Hongkongem

Internetový gigant Google chce lidem z celého světa poskytnout rychlou a spolehlivou infrastrukturu. Ve spolupráci se společností Facebook a operátory Pacific Light Data Communication a TE SubCom začali budovat podmořské spojení s ultra vysokou kapacitou mezi Los Angeles a Hongkongem.

Toto spojení ponese název The Pacific Light Cable Network (PLCN), přičemž kabel bude mít délku 12 800 kilometrů a propustnost 120 Tbps (kabelem za sekundu proteče 15 000 GB). A zvládne 80 milionů souběžných HD videokonferenčních hovorů mezi Hongkongem a Los Angeles. Aktuálně rekord drží kabelový systém FASTER s propustností 60 Tbps.

PLCN bude šestý podmořský kabel, ve kterém se angažuje Google. Doplní skupinu projektů Unity, SJC, FASTER, MONET a Tannat. Očekává se, že v provozu bude v roce 2018. PLCN přinese nižší latenci, vyšší bezpečnost a větší šířku pásma pro uživatele v asijsko-tichomořské oblasti. A také se postará o rozšíření kapacit pro provoz hostingového systému Google Cloud.

Zdroj: Cloud Platform

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru