Dnes vyšlo 15 článků

Google a Facebook: neočkovaní mají zakázaný vstup na pracoviště

Google a Facebook: neočkovaní mají zakázaný vstup na pracoviště

V emailu pro zaměstnance generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai uvedl, že tato politika bude zavedena ve Spojených státech v příštích týdnech a v dalších regionech v následujících měsících, protože vakcíny budou stále dostupnější. Není jasné, jak Google plánuje tyto zásady prosadit. „Očkování je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak udržet nás a naši společnost v zimních měsících zdravé“, řekl Pichai.

Viceprezident společnosti Facebook, Lori Goler uvedl, že všichni zaměstnanci, kteří přicházejí pracovat do amerických areálů společnosti, musí být očkováni, uvedeno v prohlášení mluvčího Facebooku na Twitteru.

Oznámení společnosti Google a Facebooku následují po výzvě hlavních lékařských skupin, aby pověřily zdravotnické pracovníky očkováním proti Covid-19, a předchází očekávanému oznámení amerického prezidenta Joe Bidena, že všichni federální zaměstnanci a dodavatelé musí být očkováni nebo se musí podrobit pravidelnému testování.

Google je také nejnovější technologickou společností, která posunula načasování plánů na znovuotevření. Společnost plánovala ukončit období práce z domova na 1. září, poté se zaměstnanci mohli rozhodnout vrátit se do své předpandemické kanceláře, pracovat mimo kancelář Google v jiném městě nebo trvale pracovat z domova, pokud to jejich role dovolí . Nyní bude čekat, až přivede většinu zaměstnanců zpět do 18. října, uvedl Pichai v e -mailu. „Uvědomujeme si, že mnoho zaměstnanců společnosti Google zaznamenává ve svých komunitách výkyvy způsobené variantou Delta a mají obavy z návratu do kanceláře.“

Internetový gigant není jedinou firmou v Silicon Valley, která mění své plány znovuotevření kvůli variantě Delta. Minulý týden Bloomberg oznámil, že Apple odloží znovuotevření minimálně na říjen, o měsíc později, než se původně plánovalo. Generální ředitel Tim Cook tyto plány potvrdil.

Apple kvůli vlně Covid-19 také plánuje požadovat, aby zákazníci a zaměstnanci ve více než polovině svých maloobchodních prodejen pokračovali v používání respirátorů, bez ohledu na očkování.  Společnost vyzvala pracovníky prodejen k očkování, ale v současné době není vyžadováno.

Zdroj, foto: cnn.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru