Tisková zpráva: GoodData používá 130 tisíc uživatelů

Rekordní růst oznámila česko-americká společnost GoodData, poskytovatel cloudové platformy a softwarových služeb v oblasti analýzy dat a operativního reportingu.

“Inovace, investice do lidí a zaměření na zákazníky nám zajistily mimořádný výsledek v roce 2013,” řekl Roman Staněk, zakladatel a generální ředitel GoodData. “V roce 2014 budeme svědky postupného ústupu horečky kolem technologií velkých dat (“big data”) a naopak rostoucího důrazu na praktickou aplikaci pokročilých analytik s reálnými výsledky a dopady na fungování společností. Těší nás, že GoodData vede tento trend tím, že řešení postavená na naší platformě vždy vychází ze skutečných potřeb našich klientů a nikoliv ze snahy viditelně uplatnit nějakou módní technologii.”

V roce 2013 společnost GoodData dosáhla dvousetprocentního meziročního růstu v počtu společností, které využívají její služby, získala 116 nových zákazníků a podepsala 30 nových smluv znějících na víc než milion amerických dolarů. Poslední čtvrtletí roku 2013 se stalo vůbec nejúspěšnějším za sedm let dosavadní existence GoodData.

“V roce 2013 jsme udělali jsme velký posun vpřed a díky trendu nastolenému v druhém pololetí věříme, že rok 2014 bude ještě významnější,” řekl Keith Adams, finanční ředitel GoodData. “Náš vyvážený přístup slučuje zaměření na nové zákazníky, investice do současných zákazníků a produktovou inovaci, což nás staví do skvělé pozice pro pokračování úspěchu i v dalším roce.”

Rok 2013 byl pro společnost GoodData důležitý také z hlediska financování. Ve čtvrtém kole financování, vedeném brazilskými TOTVS Ventures, obdržela dalších 22 milionů amerických dolarů z celkové dosavadní investice ve výši 75,5 milionu dolarů. Díky této investici se společnosti GoodData také otevřel další trh, TOTVS Ventures je investiční společností TOTVS S.A., největší softwarové společnosti v Latinské Americe.

Mezi nové zákazníky GoodData patří například společnosti Target Corporation a Price Costco International, které jsou uvedeny v žebříčku nejvýznamnějších amerických společností Fortune 500. Dalšími novými zákazníky v roce 2013 jsou třeba CSC, GitHub, Keboola Data Services, Klarna, MapMyFitness, Nuance Communications, Inc., Servicechannel.com, Inc., TOTVS, Universitynow Inc. GoodData také prohlubuje svou spolupráci s klíčovými partnery, včetně lídra v oblasti řešení zákaznického servisu, firmou Zendesk.

Společnost GoodData v roce 2013 rozšířila svůj globální tým o 128 lidí a doplnila klíčové pozice ve vedení. V letošním roce firma plánuje rozšířit svůj tým o dalších 70 zaměstnanců. V České republice, kde je převážná část výzkumu a vývoje, GoodData vyrostly na 150 zaměstnanců a plánují další růst.

GoodData se stala partnerem pražského startup akcelerátoru StartupYard, jehož letošní ročník je zaměřen na big data, analytiku a vyhledávání. Inkubované projekty získají přístup k platformě GoodData úplně zdarma a navíc budou moci jako jedni z prvních na světě pracovat na nových technologiích, které společnost chystá spustit, a které zatím nejsou veřejně přístupné.

O GoodData

Společnost GoodData je česko-americká technologická společnost, založená v roce 2007 podnikatelem Romanem Staňkem. Více než 130.000 uživatelů po celém světě využívá dashboardy, reporty a nástroje na správu a analýzu firemních dat, které GoodData nabízí formou internetové služby. Mezi nejvýznamnější zákazníky v České republice patří Seznam, Avast, Slevomat a DameJidlo.

Vedení společnosti sídlí v San Franciscu v USA, vývoj, provoz a technická podpora je v Praze a v Brně.

Kontakt:

Ilona Čižinská

tel.: 606 35 04 36

e-mail: ilona.cizinska@gooddata.com

web: www.gooddata.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru