Golf – skvělý sport nejen pro boháče

Golf – skvělý sport nejen pro boháče

Často lidi nehrají golf, neboť si myslí, že je to sport pouze pro vyšší vrstvy. Opak je však pravdou. Tento sport s velkou tradicí je určen pro všechny, pro jednotlivce i pro rodiny, kteří chtějí strávit například víkend společnou zábavou. Kořeny tohoto sportu sahají až do 14. století, u nás se však uchytil až na začátku 20. století, kdy se u nás začaly objevovat první golfová hřiště.

Golf je často považován za sport bohatých, avšak mylně. Je to sport jako každý jiný. Avšak jen málo lidí ví, že za jakousi pravlast tohoto překrásného sportu je Skotsko. Do 14. století to bylo pouze trefování míčku, pak se pravidla razantně změnily, golf se začal rozšiřovat do celého světa. K nám se tento sport dostal kolem roku 1898, kdy si první golfové odpaly zkoušeli lidé v Praze na Císařské louce. Historicky první golfové hřiště však vzniklo až o šest let později, tedy v roce 1904 a to v Karlových Varech. Pro zajímavost jen dodáme, že mělo devět jamek.

Od začátků golfu se všechno změnilo jen k dobrému. Rozhodně musíme především zmínit golfové vybavení. V této době už se tedy nehraje s kusem dřeva jako s holí a s kamenem jako míčkem.

3 golfová nej

Když se tu bavíme o golfu, tak nesmíme zapomenout zmínit pár golfových „nej“.

  • Ve Španělsku se na jediném golfovém hřišti setkalo 1 873 golfistů, aby všichni najednou odpálili míček. Hráči se rozmístili po golfovém hřišti a čekali na tři sirény – na první se připravili na své místo, na druhou zaujali základní postoj a na třetí míček odpálili.
  • Nejdelší golfové hřiště je v Austrálii, jmenuje se Nullabor Links a měří 1 365 km. To nejdelší jamka se nachází zase v Satsuki Golf Club v Japonsku a je dlouhá 831 metrů.
  • Číňan Zhang Lianwei trénoval najednou 632 začátečníků golfu. Během 15 minut jim vysvětlil golfové základy, potom s nimi pracoval na švihu a na konci lekce si mohli všichni společně odpálit.

Jak se golf od 14. století změnil?

Jak jsme již říkali, golf se od svých počátků hodně změnil. Nejenže se nyní používají ke hraní lepší a lépe udržované povrchy, ale také například golfové hole, na které se používají ty nejlepší možné materiály. Zmínili jsme tu také nejdelší golfové hřiště, které měří neuvěřitelný 1,3tisíce kilometrů. Rozhodně by procházka s těžkým náčiním zabrala možná i několik dní, proto je asi jasné, že se zde používají lepší technologie – tzv. golfové vozíky, které usnadní hráčům čas při přepravě k další jamce.

Na závěr jen dodáme, pokud byste se chtěli více zajímat o novinky ve vybavení, doporučujeme navštívit golf shop Golfcentrum.cz, kde naleznete vybavení pro všechny hráče golfu.

Foto: Flickr

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru