Tisková zpráva: Goldmax přináší nejvýkonnější herní notebook u nás

Goldmax přináší nejvýkonnější herní notebook u nás

Goldmax.cz oznamuje zahájení prodeje super výkonné mobilní pracovní stanice a mobilního serveru Goldmax PANTHER 4.0 s 8 jádrovými procesory řady Intel Xeon E5, 64GB RAM, 4TB RAID 0/1/5/10 úložištěm dat a dvěma 100W TDP grafickými kartami.

Goldmax PANTHER 4.0 je možné nově nakonfigurovat s širokým portfoliem 6 až 8 jádrových procesorů, které běží na chipsetu Intel X79 včetně vlajkových modelů Intel Core i7 3970X či Intel XEON E5 -2687W, což z tohoto výkonného notebooku učiní kompaktní a vysoce mobilní server.

Mobilní server Goldmax

Supervýkonný notebook Goldmax PANTHER 4.0 s 8 jádrovými procesory řady Intel Xeon E5, 64GB RAM, 4TB RAID 0/1/5/10 úložištěm dat a dvěma 100W TDP grafickými kartami. Cena přes 61 000

Tento super notebook nabízí špičkové Wide Gamut displeje s LED podsvícením vč. profesionální kalibrace, uživatelé mohou volit mezi matnou či lesklou povrchovou úpravou displeje s Full HD (1920×1080) rozlišením. Novinkou v portfoliu firmy je pak plná podpora prostorové technologie NVIDIA 3D Vision 2 včetně brýlí a vestavěného 120Hz emitteru, což ocení zejména profesionálové pracující s 3D mapováním, 3D simulacemi, 3D vizualizacemi a širokém portfoliu vývojových CAD/CAE/FEA aplikací.

S novou řadou rodiny PANTHER přichází také možnost notebook vybavit operační pamětí v kapacitě až 32GB DDR3 1866MHz RAM s podporou Quad Channel (pozn. v budoucnu až 64GB). Goldmax Panter 4.0 lze osadit dvojicí 100W TDP grafických karet řady NVIDIA Quadro, NVIDIA GeForce či AMD Mobility Radeon v MXM 3.0b rozhraní zajištující možnost budoucího upgrade.

1367498174_2.5.gold3

Tato výkonná mobilní pracovní stanice je schopná nést až 4 fyzické HDD/SSD s maximální kapacitou 4TB a podporou RAID 0/1/5/10 zapojení. Konfigurátor notebooku nabídne klasické pevné disky, hybridní jednotky Seagate Momentus XT a SSD předních značek Micron, Samsung a Intel vč. enterprise řady Intel DC S3700 800GB HET MLC SSD.

Systém doplňuje široká škála konektorů: 5xUSB port, HDMI, FireWire, eSata, S/PDIF 7.1CH optický výstup, ExpressCard 54/34 slot, Display Port či čtečka karet 9 in 1. Samozřejmostí je plnohodnotná profesionální klávesnice s numerickým blokem a kvalitním podsvícením. Šasi notebooku kombinuje luxusní kartáčovaný hliník spolu s vysoce kvalitními a odolnými plasty.

Goldmax PANTHER 4.0 je nejvýkonnější mobilní pracovní stanice na světě, je vysoce modulární a nabízí unikátní možnosti upgrade všech klíčových komponent.

Cena notebooku obsahující hardwarovou výbavu uvedenou výše je stanovena na 71 394 Kč.

A v čem jsou jednotlivé komponenty u notebooku Goldmax PANTHER 4.0 tak jedinečné?

Goldmax přináší nejvýkonnější herní notebook u nás

Goldmax přináší nejvýkonnější herní notebook u nás

mSata SSD – Miniaturiní forma SSD disku, jež dosahuje nevídaných rychlostí. Jeho instalaci doporučujeme v kombinaci s klasickým HDD, který bude sloužit jako uložný prostor pro Vaše fotografie, filmy a hry. Tento mSata disk je ideální volbou pro Goldmax Racer 2.0 jako systémový disk v kombinaci s klasickým HDD pro uložení většího množství dat. Neobsahuje pohyblivé částice, je tedy bezpečný a odolný proti poškození dat.

SSD – Dnes nejrychlejší technologie pro uchování dat. Ceny SSD disků v kapacitách nad 240GB jsou však stále příliš vysoké, proto je mnohdy nutná kombinace SSD a HDD. SSD neobsahují pohyblivé částice, jsou tedy bezpečná pro chod OS a skladování důležitých či důvěrných informací. Goldmax Neptune 2.0, Goldmax Panther 4.0 a Goldmax SHARK umožňuje osadit notebook souběžně primárním SSD a sekundárním HDD diskem, což z něj činí dokonalý herní notebook či mobilní pracovní stanici s bleskovými reakcemi, načítáním i spouštěním aplikací.

HDD – Klasický pevný disk je ze všech technologických řešení zdaleka nejpomalejší, nabízí však nejvýhodnější poměr cena/kapacita. Zařízení obsahuje pohyblivé částice a je tedy náchylné k ztrátě dat při náhlém pádu, vibracím či naklánění.

SSHD – Kombinace klasického HDD a SSD disku v jednom zařízení, známý také jako “hybridní disk” – Seagate Momentus XT. Jedná se o HDD, které je osazeno speciální pamětí podobné těm v SSD discích, avšak v nízké kapacitě 4GB/8GB. Jeho dokonalost spočívá v tom, že se tato paměť od uživatele učí, které programy, aplikace a úkony na notebooku nejčastěji provádí, poté si je uloží do této rychlé paměti a již po několika hodinách s nimi pracuje několikrát rychleji srovnatelně jako SSD. Ideálním řešením bude v modelech MONSTER 1.0, jež nabízí pouze jednu šachtu na instalaci pevného disku. Šetřivým zákazníkům však dopořučujeme SSHD do libovolného notebooku, jelikož jsme si vědomi vysokých cen SSD. Hybridní disk nabízí vysoký výkon, vysokou kapacitu a rozumnou cenu.

 

Komentáře

Nahoru