Dnes vyšlo 15 článků

Glow: Měřič spotřeby energie ve vaší domácnosti

Ocenili byste přístroj, který vám pomůže sledovat spotřebu energie ve vaší domácnosti? Díky takovému přístroji budete mít dokonalý přehled o aktuální útratě a s největší pravděpodobností se vám tak podaří ušetřit. Seznamte se s Glow, měřičem spotřeby energie!

cc0e24b8aa902e6e1fe2b1b8e9ca961c_original

Na Kickstarteru se objevila další skvělá vychytávka. Tentokrát je to věcička, kterou může využít opravdu každý, kdo využívá elektrickou energii. Měřič spotřeby energie Glow snadno umístíte kamkoliv ve vašem domě.

Jak Glow funguje?

Při vytváření měřiče spotřeby energie Glow se tvůrci zaměřili na maximální jednoduchost. Glow tedy nenabízí žádné složité grafy. Spotřebu energie v reálném čase ukazuje pomocí barev. Když odcházíte z domu a Glow svítí modře, víte, že spotřeba energie je jen velmi nízká. Pokud naopak Glow svítí oranžově či červeně, je spotřeba energie vyšší.

9fd645855c9ab3873c684153a899e288_original

Pokud si však přesto přejete zobrazení spotřeby v grafech, zařízení Glow toto umožňuje pomocí aplikace.

Upozornění na chytrém telefonu

Zapomněli jste vypnout troubu či elektrická kamínka? V našich domácnostech existují zařízení, která by neměla zůstat bez dozoru. Aplikace Glow umožňuje zkontrolovat spotřebu energie v domácnosti, zatímco jste na cestách. Při abnormální spotřebě v době, kdy nejste doma, jistě oceníte upozornění na chytrém telefonu.

c93076a46e81c2a8275cd088290f2901_originalVybrat soubory

Ušetřete za elektřinu!

Ve většině domácností je spotřebováno o desítky % energie více než je skutečně třeba. Za rok se tyto ztráty mohou zásadně projevit na vyúčtování za elektřinu. Díky Glow vidíte spotřebu energie v reálném čase. Vzhledem k tomu, že vás takto upozorní a vy budete moci spotřebu omezit, zaplatí se zařízení mnohdy dříve než za 1 rok, a to díky ušetřeným financím za elektřinu.

Glow můžete pořídit na Kickstarteru již za 175 dolarů, tedy cca za 3 700 CZK.

zdroj/foto: kickstarter.com

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru