Glorious Leader!: Hra paroduje Kim Čong-una, Obamu i hackerské útoky na Sony

Možná jste už zaslechli něco o hře Glorious leader!. Je to 2D akční hra s nejvyšším vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem v hlavní roli. Mimoto se pak ve hře objevil i Obama a motiv hackerského útoku na Sony. Tvůrci hry očividně nemají strach naprosto z ničeho.

Pokud něco víte o hackerském útoku na Sony, jistě jste zaslechli i to, že USA z něj obvinilo právě Severní Koreu. Té se to pochopitelně nelíbí a Spojeným státům vyhrožuje odplatou. A to je ideální motiv do hry s Kim Čong-unem, ne? Pojďme se na to ale podívat podrobněji.

USA má jasno. Byla to Severní Korea

Sony utrpělo hackerským útokem docela vážné ztráty. Unikly soukromé emaily různých vedoucích pracovníků, citlivé informace o minulých i současných zaměstnancích. Začalo se říkat, že je to práce hackerů ze Severní Koreje. Motiv by na to byl. Severní Koreji se jistě nelíbí film Sony The Interview v hlavních rolích se Sethem Rogenem a Jamesem Franco, který si dělá legraci z nejvyššího vůdce Severní Koreje. Severní Korea pochopitelně popřela, že za útokem stojí, ale USA je pevně přesvědčeno o opaku. Proto jim to už oplatilo. Severní Korea byla v pondělí zcela bez připojení k internetu.

obama

Obama má ve hře také svou roli

Jeffa Millera by to možná mělo odradit od uvolnění jeho hry Glorious Leader!, ale nestalo se tak. Na rozdíl od filmu The Interview totiž v jeho hře Kim „vypadá naprosto úžasně“. No… Je v ní zobrazen jako na jednorožci jezdící protagonista, který bojuje proti americkým bezpilotním letounům a vojákům s kulomety.

kim

Kim Čong-un na jednorožci

Sází na to, že téma je aktuální

Moneyhorse Games hru vyvíjí více než rok, a tak se není čemu divit, že je ani útok na Sony neodradil. Ve skutečnosti je vlastně motivoval. Hra se původně odehrávala jen na severokorejských místech, ale Miller tam teď chce  zahrnout i prostředí Sony Pictures.

sony-pictures

Ve hře už jsou zapracované narážky na film The Interview

„Chceme, aby hra byla tak aktuální, jak jen je to možné,“ řekl Miller.

Dodal, že před nedávnem zahájili projekt na Kickstarteru a že by potřebovali podporu. Prý by asi měli žádat o další finanční prostředky, aby mohli posílit svou kybernetickou bezpečnost.

A Miller už dokonce kontaktoval Microsoft, aby Glorious Leader! Přinesl i na Xbox. Microsoft ho však odmítl. Dál to už v říjnu zkoušel u Sony, aby se hra dostala na PlayStation, ale ani tam to po hacku nevypadá moc slibně. 

Zdroje: IB Times, Game Politics

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru