Dnes vyšlo 15 článků

Gita: robotický vozík

Gita: robotický vozík

Zřejmě nám už nestačí mít „druhý mozek“ v podobě smartphonu, neustále při ruce. Novinkou je také robotický sluha, který vám bude nosit všechny zavazadla. Jedná se o malý jezdící vozík nesoucí název Gita. 

Když nosíte mnoho tašek, ať už z nákupu nebo při cestování, právě robotický vozík Gita by vám měl pomoci. Zotročovat lidi už je ta tam. Nyní je in vychovávat k sloužení roboty. A v čem jiném by vám měl robot pomoci více, než při nošení těžkých břemen? Technologie zatím člověku ulehčují práci a pomáhají mu zdokonalovat jeho schopnosti. Problém nastane, až to bude naopak a jako v sci-fi filmech budou lidé sloužit robotům.

Nicméně robot Gita je zajisté výjimkou. Zrodil se ve společnosti Piaggio. Možná je vám tato společnost povědomá, protože už na svém kontě jeden vynález má. Je jím skútr Vespa. Desogt Gity je moderní a spíše připomíná autonomní vysavač do bytu, kola jsou vidět až na druhý pohled. Nemusíte se bát, že byste neměli výběr barevných variant. Můžete si vybrat hned ze 4 barev – žlutá, červená, modrá a šedá. Nosič Gita se nedokáže pohybovat zcela autonomně – musíte ji být stále nablízku, Konstruktéři Gity ji nechali zabudovat kamerový systém, kterým bude zaznamenávat osobu,která jí bude na blízku, Bude se ji neustále, protože to bude její cíl. Gita dokáže být aktivní až 4 hodiny, pak je ji třeba nabít. Jako každému modernímu vynálezu, i k Gitě je třeba mít mobilní aplikaci, kde budete informovaní o jejím technickém stavu.

Zdroj, foto: mygita.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru