Gita je inteligentní robot, který vám nosí věci

Pokud se nemůžete vydat do obchodu autem a pěšky byste velký nákup neunesli, možná by se vám mohla hodit Gita – autonomní taška.

Roboti se sice stále častěji objevují v továrnách, kancelářích a na letištích, ale brzy bychom na ně mohli narazit také v ulicích měst. Všichni bychom mohli mít svého osobního BB-8 robota, který by nás všude následoval a pomáhal nám se vším, co nezvládneme. Příkladem toho je Gita.

gita1

Gita znamená v italštině „rychlý výlet“, dokáže se pohybovat rychlostí až 35 km/h a unese až 18 kg. Vypadá trochu jako vysavač a pohybuje se pár kroků za vámi jako pejsek.  Gita má elegantní modrý (či žlutý) lesklý povrch, velké gumové pneumatiky, LED světla a kamery orientované do všech stran.

gita2

Jak funguje?

Kupodivu nepoužívá GPS – je totiž určená nejen do exteriéru, ale i interiéru, kde se GPS použít nedá. V současné době Gita sleduje člověka na základě speciálního pásu, který nosí osoba na sobě.

gita3

Společnost Piaggio, která za Gitou stojí, momentálně pracuje na sourozenci jménem Kilo, který zvládne těžší náklady.

Zdroj: Engadget

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru