Dnes vyšlo 15 článků

Girls of Ostrava: Ostravský web plný krásných holek

girlsofostrava
V Ostravě to žije! Dokonce si založili webovou stránku s „nejkrásnějšími bytostmi z Ostravy“. Stránka se jmenuje Girls of Ostrava, byla spuštěna nedávno a stává se oblíbenou. Vyzpovídali jsme proto autora tohoto webu!

Možná jste se i vy někdy octli na facebookové stránce s názvem “Nejhezčí holky z…“ a možná jste i dali palec nahoru, jako ostatní lidé před vámi. Bezpochyby to mají většinou taková ta větší města. Bezpochyby bychom nalezli podobné stránky v Praze, Plzni, Brně, atp. Avšak v Ostravě se této aktivity ujali trošku honosněji a dá se říci i lépe.

Fotky přímo z Instagramu

Dá se říci, že v tomto oblíbeném moravském městě vymysleli webovou stránku, která z Instagramu sbírá fotky dívek s tagem #ostrava a následně je zobrazuje na svém webu Girls of Ostrava. I když byla stránka založena relativně nedávno, už nyní má spoustu fanoušků a popularita roste.

Jak vlastně celá myšlenka založení webové stránky girlsofostrava.cz vznikla?

V roce 2011 jsem se ujal technické správy webu msstavby.cz. Jde o fanouškovský blog monitorující nové stavby a rekonstrukce v kraji. V patičce webu máme náhled galerie, kterou díky Instagramu můžou spoluvytvářet i fanoušci.
Výběr fotek do této galerie obnáší pravidelné projíždění tagu #ostrava na Instagramu a vybírání zajímavých fotek staveb. Během času jsem zjistil, že sice 90% tamějšího obsahu je balast, ale sem tam se najdou opravdu zajímavé fotky. Proto jsem na sklonku září 2013 vytvořil web ostravagram.cz, který právě takové vypichuje. Za něj jsem sbíral samé pochvaly, a když už člověk prolézá ten Instagram, nelze si nevšimnout některých selfies. Vytvoření girlsofostrava.cz a guysofostrava.cz se tudíž nabízelo, jelikož na Ostravagramu se naopak snažím vybírat fotky, jejichž obsahem není jen zobrazená osoba.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru