Dnes vyšlo 15 článků

Giphy pomáhá uživatelům Vine uložit videa

Svět se stále vzpamatovává ze zprávy, že Twitter oznámil konec Vine. Pornhub se sice nabídl, že Vine odkoupí, ale nikdo neočekává, že by na to Twitter přistoupil. Na scénu přichází také Giphy – služba, která chce pomoci uživatelům Vine uložit všechna jejich videa.

Giphy.com možná znáte. Je to prostě služba, která shromažďuje různé pohyblivé obrázky. Není tedy divu, že uživatelům Vine nabízí jistou službu. Tvrdí, že převedou všechny jejich Vine do formátu GIF a nechají je uložené na svém webu. Neměl by to být problém, protože Vine má délku videa omezenou na šest sekund, což je pro GIF tak akorát přijatelná délka.

Jak to funguje?

Na giphy.com/giphylovesvine se přihlásíte (nebo zaregistrujete na Giphy) a vložíte URL svých Vine videí. Vine je převede a pošle vám upozornění e-mailem, až to bude hotové. K jednomu účtu na Giphy lze přitom přiřadit jen jeden účet Vine.

giphylovesvine

Je tu ale malý háček

Celé to má takový jediný podstatný háček. Do obrázku ve formátu GIF pochopitelně neuložíte zvuk. Některá videa z Vine jistě bez zvuku ztratí smysl.

Přesto je to aspoň nějaká možnost, jak zachovat své výtvory z Vine. Twitter uvedl, že uživatelům umožní si videa stáhnout, avšak je možné, že se objeví nějaké lepší řešení třetí strany – možná i lepší než to, co nabízí Giphy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru