Gimp: tipy na nejlepší štětce ke stažení zdarma, které oživí vaše výtvory

Gimp: tipy na nejlepší štětce ke stažení zdarma, které oživí vaše výtvory

Gimpu jsme se v minulosti už několikrát věnovali, ale váš zájem se pomalu zvyšuje. Rozhodli jsme se k němu tedy vrátit a jako první jsme hledali zajímavé štětce neboli brushes. Samozřejmě pouze ty zdarma…

Jak se štětce instalují?

Gimp má už ve své instalaci několik štětců, ale stále to není ono. Pro lepší práci a dokonalejší výsledky je potřeba nají nějaké lepší. Na internetu jsou jich tisíce a hodně z nich je i zdarma.

Instalace je velice jednoduchá. Stačí balík (nejčastěji je to zabaleno v RARu) stáhnout, rozbalit a následně nahrát do odkládajícího adresáře Gimpu, nejčastěji C:\Users\jmeno-uctu, kde se adresář -nachází. Toto umístění lze změnit v předvolbách (Upravit -> Předvolby -> Adresáře).

Kde stahovat ty nejlepší štětce?

Jak už bylo řečeno výše, štětců je na internetu požehnaně. Chceme také upozornit, že při vyhledávání můžete narazit na stránky nabízející jinak placené štětce ke stažení zdarma, aniž by to bylo zřetelné. Pokud si tedy potrpíte na stoprocentní legalitě, dejte si na to pozor.

Teď už ale k jednotlivým příkladům:

Gimp Water brushes

MOAR Night

Vektor brushes

Grunde Pack

Green lotus

Shoujo brushes

Further GIMP Grunge

Cracks

Štětce většinou tvoří sami uživatelé, fanoušci programu. Hodně zajímavých příkladů se objevuje na Deviantart.com, ale po chvíli hledání jich jistě naleznete daleko více. Do komentářů můžete svoje tipy napsat.

Zdroj: Skyje.com, Deviantart.com

Komentáře

Nahoru