Gifpop! – GIFy i mimo počítač

Gifpop! – GIFy i mimo počítač

Každý z nás zná GIFy. Tento formát vznikl v roce 1987 a využívá se k rozpohybování obrázků. Každý z nás jistě nějaký GIF na počítači již viděl. Nový startup Gifpop! se ale krátké GIFy snaží přesunout i mimo počítače.

Dva programátoři-designéři, Sha Hwang a Rachel Binx, odstartovali před pár dny svůj projekt na KickstarteruJeště ten den získali 5 tisíc dolarů, což bylo jejich cílem. A o co že jde? O tisk animovaných GIFů pomocí lentikulárního tisku.

Nyní, když už je projekt zafinancovaný, tak Gifpop bude moci již v brzké době proměnit váš oblíbený GIF v malou kartičku, kterou budete moci držet v ruce. A co vlastně znamená, že to je vytvářené pomocí lentikulárního tisku?

Hmotný GIF

To, že GIF připomíná kartičku není náhoda

Tato technologie pochází z dob 2. světové války a jsme si jistí, že většina z vás ji již zná. Jedná se o plastový disk, který zobrazuje určitý obrázek. Ten se ale mění podle toho, z jakého úhlu se díváme.

V praxi jde takto zhmotnit GIFy o velikosti až 10 snímků. Tento projekt tedy dává dohromady digitální a materiální technologie. Pokud se dočká úspěchu, tak zároveň s ním vzroste i populita GIFu samotných.

Takto vypadají autoři tohoto nápadu - Sha Hwang a Rachel Binx

Takto vypadají autoři tohoto nápadu – Sha Hwang a Rachel Binx

Navíc to otvírá nové možnosti. V dnešní době se totiž velmi rozvíjí digitální umění. Nicméně málokdo je ochoten za to platit, když každý uživatel si ho může prostě „zkopírovat“ a mít ho taky.

Takto umění budete moci držet i v ruce. Podobně smýšlí i samotní autoři projektu. Proto se dali dohromady s třemi GIF umělci : Mr Div, 89-A a Davidopem.

GIF - v budoucnu možná i hmotné

Takto vypadá GIF umění

Příjmy z prodeje GIF kartiček by dokonce hlavně měli jít do kapes umělců, co dané GIFy vytvořili. Samotní „autoři“ této technologie jsou až na druhém místě. Zaujal vás tento projekt?

V tom případě byste měli zvážit, jestli sami nechcete přispět na tento projekt. Autoři si totiž stanovily další cíle – například vylepšení dostupnosti prodeje Gifů nebo oboustranné kartičky.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru