Dnes vyšlo 15 článků

Geny promluvily: Tibeťané pocházejí pravděpodobně z Marsu

Mezinárodní tým vědců z Dánska, Spojených států amerických a Číny došel k zajímavým závěrům. Vědci zjistili, že jedna z modifikací genu EPAS1 objevená u Tibeťanů je schopna zajistit možnost života lidem v nadmořské výšce až 4000 metrů nad mořskou hladinou. Přitom se tady nachází až o celkových 40% méně kyslíku, než je tomu v níže položených oblastech pod 400 metrů nad mořem.  Obyčejní smrtelníci by v takovýchto výškách rozhodně měly obrovské problémy přežít.

Tibet

Tibeťané jsou asi nejstarší národ na Zemi

Hodně zajímavou informaci také podávají archeologické nálezy. Ty hovoří o hluboké tradici tibetské civilizace. Lidé zde podle nich žili již před 11 000 lety.

Pokud by tomu tak bylo, jednalo by se o vůbec nejstarší civilizaci na světě. Připomeňme, že Egypt vznikl zhruba ve 4. tisíciletí před Kristem.

Mapa jihovýchodní Asie

Jaký je původ genetické anomálie?

Odpověď na tuto otázku mohou podat vědci z oboru paleoastriky. Ta hovoří o tom, že v dávných letech naši Zemi navštívili mimozemšťané. Tibeťané tedy dle jejich závěrů představují potomky obyvatel Rudé planety, kteří byli nuceni z Marsu odletět.

Ostatně připomenout bychom v této souvislosti mohli i nechvalně známou minulost, kdy nacistický vůdce Adolf Hitler chtěl najít právě v Tibetu klíč, jež by mu pomohl ovládnout celý svět.

Zdroj: https://www.circleofblue.org/waternews/2008/world/china-tibet-and-the-strategic-power-of-water/
         https://advancement.georgetown.edu/travelsociety/programs/China.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru