Dnes vyšlo 15 článků

General Motors plánuje využívat pouze energii z obnovitelných zdrojů

Mezinárodní korporace General Motors, která patří mezi největší výrobce automobilů na světě, přestavila svůj ambiciózní plán přejít čistě na energii z obnovitelných zdrojů, a to do roku 2050. Automobilová společnost se zavázala, že bude vytvářet a čerpat elektrický proud pro svých 350 poboček v 59 zemích světa z čistě obnovitelných zdrojů, tedy z větru, slunce či skládkových plynů.

„Přechod na energii z obnovitelných zdrojů je cíl, se kterým uděláme laskavost společnosti, neboť snížíme dopad na životní prostředí,“ řekla Mary Barry, předsedkyně představenstva a CEO společnosti General Motors. „Snaha využívat energii z obnovitelných zdrojů má pro naše zákazníky tu výhodu, že bude čistší ovzduší. A zároveň tím posílíme naše podnikání, protože snížíme náklady na energii.“

gm-lordstown-plant-0008-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Tento závazek vychází z předchozího cíle společnosti vyvinout do roku 2020 solární elektrárny o celkovém výkonu 125 megawattů.

V roce 2015 General Motors potřebuje 9 terawatthodin elektřiny k výrobě vozidel a napájení svých technických center a skladů po celém světě. Automobilová společnost bude nadále zlepšovat energetickou účinnost svých činností. V současné době ušetří 5 milionů dolarů díky obnovitelné energii. A pracuje na dvou projektech zaměřených na větrnou energii, po jejichž dokončení své náklady ještě více sníží.

How GM Will Achieve 100% Renewable Energy

Zdroj: Inhabitat

V Číně společnost přidává solární panely generující 30 megawattů. Montážní závod v Šanghaji bude mít střešní solární panely generující 10 megawattů.

„Společnost General Motors už ušetřila miliony dolarů využitím energie z obnovitelných zdrojů. A stejně jako každý chytrý podnik, který rozpoznává investiční příležitosti, se chce i General Motors chytit své šance úplně. Doufáme, že tím motivuje další výrobní podniky,“ dodala Amy Davidsen, výkonná ředitelka pro Severní Ameriku organizace The Climate Group.

Solar Array GM Warren Transmission Operations

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru