Generace Y: Konec práce v kanceláři, flexibilní pracovní doba

Generace Y: Konec práce v kanceláři, flexibilní pracovní doba

Věřili byste tomu, že téměř 60% personalistů by bylo ochotných najmout pracovní sílu jen po setkání prostřednictvím videa? Ano, je to tak…a možná, že nás čeká doba, kdy přestaneme chodit na pracovní pohovory osobně. A co víc, možná i do práce…

Generace Y, tedy mladší generace, bude více a více zapojována do pracovního procesu. A proto se personalisté shodují, že manažeři budou muset změnit svůj přístup k vedení, mentorování i spolupráci se zaměstnanci z této generace. K těmto závěrům došla studie Cisco Connected World Technology Report.

Generace Y je produktivnější

Zástupci generace X i Y se shodují v tom, že bývají často dostupní 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Z toho 30% respondentů uvádí, že je možné je zastihnout na emailu i telefonu současně. Asi čtvrtina zaměstnanců potvrzuje, že jim zaměstnavatel dovoluje pracovat i z domova. Paradoxně generace Y více upřednostňuje práci z domova, i když má možnost pracovat vzdáleně. Přiznává totiž, že se v kanceláři na práci více soustředí. Generace Y také věří tomu, že úkoly dokáže plnit rychleji a efektivněji. HR pracovníci tento náhor sdílejí.

Tříhodinový oběd? Není problém

I když je plat velmi významným faktorem, generace X i Y se shodují v tom, že je pro ně velice důležitá flexibilita při plánování harmonogramu nebo možnost pracovat mimo pracoviště. Až čtvrtina manažerů ve Francii a Německu věří tomu, že v roce 2020 jejich denní přítomnost v kanceláři nebude nutná. Značná část odborníků si ale stále myslí, že kanceláře budou vypadat zhruba stejně jako dnes.

Téměř polovina respondentů je ale přesvědčena o tom, že by měli mít možnost vybrat si, kdy chtějí mít čas pro sebe a kdy chtějí pracovat. Výsledky naznačují, že například trend rychlého oběda ustupuje. Zaměstnanci si často dopřejí i tříhodinový oběd s tím, že pak zůstávají v práci déle. Zhruba dvě třetiny dotázaných odborníků se domnívají, že organizace, které přijaly model s pružnou pracovní dobou, mají konkurenční výhodu s porovnání s těmi, které vyžadují přítomnost zaměstnanců každý den v pevně stanovené hodiny.

zdroj: itnews

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru