Tisková zpráva: Genderová nerovnost představuje pro firmy riziko

Asociace certifikovaných účetních (ACCA) upozorňuje na problematiku nerovnosti ve firmách jako na opravdové riziko podnikání a vyzývá ženy i muže, kteří působí ve vyšších manažerských pozicích, aby se stali mentory příští generace a zasadili se o zlepšení situace zastoupení a rovnosti žen ve firmách.

 

„I přes fakt, že ženy představují celou polovinu populace, nemají možnost dostatečně reprezentovat společnosti, ve kterých působí. To ovšem neznamená, že gender je nejdůležitější, natož pak jediný aspekt diverzity,“ uvedla Alexandra Chin, zástupkyně prezidenta ACCA, na svém vystoupení v Praze.

 

Firmy potřebují do svých týmů přijímat a rozvíjet lidi z různých etnických skupin
s odlišným společenským postavením a vzděláním, s odlišnými zkušenostmi
a z různých věkových kategorií. Jen tímto způsobem si zaměstnavatelé mohou vybrat z co nejširšího spektra talentů a podpořit tak inovativní myšlení, budovat vztahy s řadou nových zákazníků, a kromě mnoha dalších výhod rozvinout stabilnější a globálnější firemní hodnoty.

 

Na problematiku genderové nerovnosti upozornila ACCA také ve své nedávné zprávě Zvyšování genderové diverzity za účelem zvýšení výkonu“, jejímž cílem je pomoci finančním ředitelům, finančním odborníkům a HR profesionálům, kteří pracují
s finančními týmy, pochopit význam genderové diverzity a propagovat ji mezi svými kolegy. Zmíněna zpráva rovněž navrhuje konkrétní kroky, jež je možné aplikovat na celou řadu iniciativ podporujících diverzitu a to nejen těch, které podporují větší zastoupení žen.

           

„ACCA je zastáncem větší diverzity ve složení správních rad firem nejenom z hlediska pohlaví, ale také odlišného prostředí a rozdílných zkušeností. Jak mnohé dokládá, přítomnost žen ve správních radách firem aktivně podporuje řádnou správu, zdravé řízení, a také zvyšuje výkonnost podniku,“ doplnila Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

 

ACCA je profesní organizace s největší diverzitou na světě. Podíl žen v asociaci činí 53 % všech studentů a 46 % členů. V České republice je potom 51,5 % členek versus 49,5 % členů.

 

- KONEC –

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

Daniela Paličková

PR Consultant, Weber Shandwick

+420 222 009 222

dpalickova@webershandwick.cz

 

Kateřina Benešová

Ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko

+420 222 240 855

Katka.Benesova@cz.accaglobal.com

 

O ACCA:

ACCA (Asociace certifikovaných účetních) je globální organizace sdružující profesionální účetní se 170 000 členy a 436 000 studenty ve 180 zemích celého světa. Snažíme se nabízet prvotřídní kvalifikaci relevantní pro naše odvětví pracovitým, schopným a ctižádostivým lidem po celém světě, kteří usilují o uspokojivou kariéru
v účetnictví, financích a managementu.

Pracujeme prostřednictvím sítě více než 92 kanceláří a center a s více než 8 500 schválenými zaměstnavateli po celém světě, kteří svým zaměstnancům poskytují vysoký standard v učení a rozvoji.

www.accaglobal.com

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru