GeekWeek: Easter Eggs přehled

GeekWeek: Easter Eggs přehled

Od 4. do 10. srpna probíhal na YouTube Geek Week. Byl to skvělý týden pro všechny správné geeky. Na YouTube se objevovaly speciální videa a speciální triky. Protože už dnes tento výjimečný týden končí, pojďme si shrnout a připomenout YouTube Easter Eggs.

1. Bez grafického uživatelského rozhraní

Pokud zadáte do vyhledávacího řádku dotaz „/ geekweek“, vzhled YouTube se změní. Zmizí veškerá grafika a vy si budete připadat jako v příkazovém řádku.

geekweek

Původně to bylo pro ty správné geeky připraveno ještě trošku jinak. Kód „/ geekweek“ si měli rozluštit z této číselné kombinace, kterou YouTube zveřejnil pod svým Twitter účtem.

 

Enrico Altavilla však zpozoroval, že toto Easter Egg vlastně funguje pro jakýkoliv dotaz, který začíná „/ „. Takže můžete zkusit klidně třeba „/ ahoj“ a dojdete ke stejnému výsledku.

ahojGeekweek

2. 13375p34k

Mnoho geeků jistě zná styl psaní Leetspeak. Tak přesně v tomto stylu se neslo další Easter Egg.

„w0w th1z 1z pr3ttj $w33t“

Pokud budete na stránce s videem, stačí jednoduše zmáčknout čtyři číslice po sobě: 1337. 1337 je totiž přepisem slova „leet“. A co se stane? Veškeré komentáře se přeloží do leetštiny.

3. Game over

Pusťte si jakékoliv video a pak zmáčkněte (podobně jako v přechozím Easter Egg nic nepište do vyhledávacího pole, jen zmáčkněte čtyři klávesy) klávesy s čísly 1, 9, 8 a 0. Ale připravte se do boje, protože budete muset bránit své video.

Ovšem vsaďte se, že se vám to nakonec stejně nepovede a výsledkem bude zničené video a game over.

videoDestroyedGameOver

4. Komiksová éra

Pokud chcete z videa udělat něco jako komiks, stačí se podívat na tohoto X-Mena. Na spodní liště, kde je ovládání titulků, přehrávání a dalšího nastavení se nachází jedna speciální ikonka: POW! Stačí jen zmáčknout.

youtube-easter-egg-pow

5. Matematická animace

Tímhle Easter Egg chtěl YouTube určitě potěšit všechny matematické geeky. Po zadání vyhledávacího dotazu „Fibonacci“ se z animace, která využívá náhledy videí, můžete začít učit o Fibonacciho posloupnosti a zlatém řezu.

6. 2 x svět poníků

Nejste zrovna milovníci těch roztomilých růžových poníků? Tak to radši nechoďte na YouTube. I tam se totiž pár takových prohání. Stačí zadat do vyhledávání dotaz „ponies“ a poníci se vám rozeběhnou po obrazovce.

youtube-easter-egg-pony

Navíc pokud napíšete do vyhledávacího pole jméno kteréhokoliv poníka z My Little Pony: Friendship is Magic, změní se barva vyhledávací lišty.

gekkweekEasterEggSearchBar

7. Jako na vlnách

Zkuste na YouTube vyhledat kombinaci „Use the Force, Luke“ a uvidíte šílenou animaci. Budete si připadat jako pod vlivem alkoholu či drog nebo jako na lodi v rozbouřeném moři. Všechno se s vámi totiž začne houpat.

8. Pro fanoušky Star Treku

Zadejte do vyhledávání zlidovělou hlášku kapitána lodi Enterprise Kirka „Beam me up, Scotty“ a dočkáte se modrého Star Trekového efektu, který vám bude postupně odkrývat další a další videa. A když dojde na konec? Na druhé stránce začne znovu.

Na závěr snad ještě dodáme, že tady naleznete seznam všech GeekWeek videí a odznaků (v pravém horním rohu), které můžete získat. K jejich odemknutí potřebujete hledat Easter Eggs, zkusit si Geek IQ test a sledovat videa.

itsOfficialYouAreGeek

Zdroj: Google blog

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru