Dnes vyšlo 15 článků

GaymerX: První shromáždění LGBT hráčů se koná v San Franciscu

Matt Conn vyrostl na venkově ve Vermontu, kde se vždycky cítil jako outsider: nezapadal do zdejší gay komunity, protože byl zapálený hráč, ale nezapadal ani do hráčské komunity, protože byl gay. „Vetřelec i mezi vetřelci,“ charakterizuje sám sebe.

Bylo potřeba, aby se mladý muž přestěhoval tisíce mil na západ – do San Francisca – aby nalezl přátelštější komunitu, respektive, aby takovou sám vytvořil. Minulý rok se rozhodl něco změnit a vytvořit místo, kde by lidé jako on snáze mohli najít nové přátele.

Sraz homosexuálních hráčů upozorňuje na šikanu

Společně se spoluzakladatelem Kaycem Brownem Conn využil hraní jako nástroj pro přitáhnutí pozornosti a upozornění na anti-homosexuální šikanu. Společně vytvořili první shromáždění, určené pro LGBT (lesby, gaye, bisexuály a transsexuály), které se v dvoudenní podobě bude konat třetího a čtvrtého srpna v San Franciscu.

V San Franciscu se koná první setkání LGBT hráčů

Zakladatelé konference LGBT hráčů GaymerX

Zahajovací shromáždění bude sestávat z herních panelů, budek, soutěží, koncertů a večírků. Účast a podporu přislíbila velká jména herního průmyslu: EA, XBox, GLAAD, The Trevor Project nebo Straight But Not Narrow.

Conn a Brown projekt nejprve předvedli světu na Kickstarteru, kde požadovanou sumu 25 000 dolarů vybrali za pouhé tři dny a celkově získali 91 000 dolarů.

Začátky konference? Podpůrná skupina na Facebooku

„Není snadné vyrůstat jako homosexuální geek a hráč,“ říká Conn. „Byl jsem za to hodně šikanován. Měl jsem pocit, že jsem jediný svého druhu – ovšem v tom negativním smyslu.“ Když byl hoch na střední škole, jeho matka prohrála boj s rakovinou a on nalezl útěchu v role-playing hrách, jako třeba Second Life. Po přestěhování do San Francisca založil Facebookovou skupinu SF Gaymers, která se poté změnila v GaymerConnect, sociální síť na podporu gay hráčů.

Conn zatím prodal 2000 lístků na akci GaymerX. EA bude mít vlastní stánek a XBox Live spustil video na podporu akce. Během události bude natáčen dokument Gaming In Color, který se zaměří na účastníky shromáždění.

V San Franciscu se koná první setkání LGBT hráčů

Poster prvního shromáždění LGBT hráčů GaymerX

Připojíte se? Připravte si 60 dolarů

Akce má samozřejmě vedle řady podporovatelů i své odpůrce. Extremistický Baptistický kostel Westboro již prohlásil, že bude proti shromáždění protestovat. Zakladatelé shromáždění ale zůstávají v klidu. „V herní komunitě je hodně šikany a honofobie,“ podotýká Conn. „ Součástí naší mise je snaha to změnit.“

Lístky na akci stojí mezi 45 a 60 dolary, VIP lístky pořídíte za 135 dolarů a dostanete k nim tričko, tašku a volný vstup na červený koberec.

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/21/gaymerx/

Komentáře

Nahoru