Dnes vyšlo 15 článků

Garry’s Mod: Staronový mód pro akční oldschool hry

Garry’s Mod původně začínal jako modifikace pro Half-Life 2. Jeho oblíbenost však donutila autory k tomu, aby se z něj stala samostatná hra.
Pokud má nějaká hra v názvu slovo „mod“, tak čpí amatéřinou a mnoho lidí se ji vyhne jako zdechlé kočce na silnici. A možná právě tohle jste udělali s Garry’s Mod, který se schovává v rohu obchodu na Steamu a je těžko viditelný. Polijte se kbelíkem ledové tříště a uvařte si kubánské kafe do litrového koflíku, ať se proberete. Právě jste totiž minuli titul, který cloumá herním světem od roku 2004. Navíc je neskutečně zábavný a to i přes fakt, že nemá žádný příběh a je to ve své podstatě jen bedna nástrojů.

Garry’s Mod – tak trochu Counter-Strike Source, Portal, Team Fortress 2, Left 4 Dead, Zeno Clash, Doom I, Doom 2

Všem těmto hrám páře břicho, vytahuje z nich vnitřnosti a vás nechá si s nimi pohrát: Counter-Strike Source, Portal, Team Fortress 2, Left 4 Dead, Zeno Clash, Doom I, Doom 2, ale  Garry’s Mod vám umožní vykuchat spoustu dalšíh akčních her. Při zapnutí Garry’s Mod si nejprve vyberete mapu, na které chcete hrát. A myslím tím jakoukoli mapu z výše popsaných her, a to včetně lokací čistě příběhových se všemi NPC postavami, jenž jsou součástí singleplayer misí.

Jakmile jste ve hře, stačí zmáčknout tlačítko Q a objeví se kouzelné menu. Z něho si vyberete věc, kterou chcete do hry vygenerovat – dopravní značkou, plechovkou, gaučem, žebříkem či barelem to začíná, pokračuje to přes auta, zbraně a různé stavební prvky a končí to vygenerováním všech dostupných postav i nepřátel, ať již ovládaných počítačem nebo jen zcela bezvládně ležících.

Garry’s Mod si můžete koupit na Steamu za necelých 8 eur (7,99 eur).

Garry’s Mod – nekustečně zábavné

Jednotlivé mapy tedy naplňujete předměty či postavami, ty pak využíváte a hrou prolézáte zcela nestandardním způsobem. Můžete prostupovat zdmi, dostávat se za bariéry levelu, vygenerovat si arzenál, vozítko a přitom jste stále v příběhu a pod palbou nepřátel. Zažijete nepopsané orgie radosti z vymýšlení způsobů, jak vymyslet ten nejšílenější způsob, jak projít danou mapu. S trochou snahy si v Garry’s Mod můžete udělat prakticky cokoliv – třeba do něj importovat rozhraní, zbraně a protivníky z Dooma a udělat si takový brutální akční mix Dooma, Half-Life 2, Counter-Strike a podobně. Však se podívejte na video. GmDoom se na Steam Workshop objeví, jakmile bude bez bugů, což by se mělo stát v rámci nejbližší dnů.Zdá se vám to šílené? Tak trochu to bláznivé to je, ale neskutečně zábavné.

 

Komentáře

Nahoru