Game of Thrones na vrcholu. Jedná se o nejúspěšnější seriál HBO

Game of Thrones si vysloužilo nový titul. Díky ohromným číslům sledovanosti se stává “nejúspěšnějším seriálem”. Dokonce se jim povedlo pokořit 12 let starý rekord mafiánské ságy Rodiny Sopránovců. 

Když se v současné době někoho zeptáte, co sleduje za seriály, na prvním místě vám stoprocentně odpoví, že je to právě Game of Thrones. Hvězdný seriál se blíží ke konci čtvrté série a jeho sledovanost doslova stoupla do hvězdných výšin. Jedná se podle současných statistik o jeden z nejsledovanějších seriálů vůbec, neboť Hru o trůny sleduje v průměru 18,4 milionů diváků během jednoho týdne (představme si to, že během jednoho týdne sleduje tento seriál celé Česko a Slovensko + cca 3 miliony náhodných lidí)

Dvanáctiletý rekord pokořen!

Game of Thrones tak boří rekord z roku 2002 mafiánské ságy Rodiny Sopránovců, která tehdy přitáhla k obrazovkám 18,2 milionů diváků.

game_of_thrones

HBO si našlo “správnou věc”

Vypadá to, že jednou HBO našlo tu správnou věc, proto si myslím, že natočení dalších dvou sérií není vůbec špatný nápad – jak pro diváky, tak pro samotné tvůrce.

Konec 4. řady

Čtvrtou řadu Game of Thrones sleduje o cca 4 miliony diváků více, než u těch předchozích sérií. Avšak o konečném čísle sledovanosti rozhodnou poslední dvě epizody, které nás dělí od finále. 

Už jenom dodám, že premiéra závěrečného dílu čtvrté řady je naplánována na neděli 15. června.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru