Galaxy S4 začal hořet, Samsung majitele vydíral a pomoc nabídla Nokia

Určitě jste již někdy slyšeli něco o výbuchu smartphonu. Čas od času se to prostě stává. Obvykle za to může baterie, která se přehřeje, nafoukne a pak vybuchne. Pokud si to nedokážete úplně dobře představit a nestačí vám vidět to na videu, zkuste svůj chytrý telefon dát do mikrovlnky.

Richard Wygand to však zažil na vlastní kůži. A rozhodně se nejednalo o žádnou nahranou scénku, nebyl to žádný pokus. Jeho Samsung Galaxy SIV skutečně vybuchl. Protože byl telefon ještě v záruce, obrátil se Wygand na Samsung. Ten prý slíbil, že mu dá nový.

Samsung vydírá

Nicméně byl tu jeden problém. Wygand mezitím zveřejnil na YouTube video, na kterém byl celý výbuch docela detailně popsán. To se Samsungu nelíbilo, a tak začal vydírat. Poslal Wygandovi papíry k podpisu, ve kterých bylo jasně sděleno, že žádný nový telefon nedostane, pokud video nestáhne a již ho nikdy nezveřejní.

Ano, zřejmě všichni dost dobře chápeme, proč by měla společnost chtít, aby se tato událost zametla pod kobereček. Ale každý, kdo má základní znalosti o internetu, vám řekne, že jakmile něco jednou umístíte na web, už neexistuje způsob, jak to zcela odstranit. Jistě, odstranění videa by mohlo Samsung udělat trochu klidnějším, ale z dlouhodobého hlediska by to jen zvýšilo podezření.

Wygand se ale zastrašit nenechal. Místo podpisu se video snažil ještě více šířit a vytvořil nové. To se pak minulé pondělí jako virál začalo úspěšně šířit na Loopinside, v úterý na Fortune.

Zástupkyně Samsungu v Kanadě nepopřela, že společnost poslala Wygandovi dopis, ale tvrdí, že prý problém vyšetřují.

„Samsung se o bezpečnost svých zákazníků stará velmi dobře. Náš tým Samsung Kanada je v kontaktu se zákazníkem a tuto otázku prověřuje.“

Přidává se Nokia

A ve čtvrtek se případ posunul ještě o krok dále. Zapojila se do něj i Nokia, pro kterou je to jistě dobrá možnost reklamy. Chtějí Wygandovi poslat Lumii, aby si také vyzkoušel, jak vypadá skutečný zákaznický servis.

Taková Lumia se Galaxy SIV asi těžko vyrovná, ale nesuďme předem, dokud nevíme, jaký model plánuje Nokia darovat. Navíc je nutné uznat, že je to příjemné gesto. Jen ho však měl udělat již Samsung a nenechávat to na konkurenci.

Zdroje: Business Insider, Neowin, Androidportal

Komentáře

Nahoru