Galaxy hamburger, hranolky se zmrzlinou nebo shake s chipsy a slaninou? Dokonalé Public Relations!

Jak to v praxi vypadá, když si někdo založí business plán na základě spojování zdánlivě netradičních věcí?

Není nad to, když gastro business do jídelního lístku zařadí šílená jídla a ještě na tomto konceptu postaví svou PR.

Stačí si projet na facebooku stránku australského podniku Bar Luca Sydney a objevíte tam opravdové skvosty: hranolky ve zmrzlině, galaxy bulku, burger se špagetami či  tématický hamburger nazvaný „Hledání Emo“.

barevný hamburgerDalší specialita podniku: Vesmírná resp. Galaxy bulka (vlastní výroba)

V tomto podniku si můžete vychutnat i speciální shake za 10 dolarů, kterého je tu k mání nespočet neuvěřitelných druhů: s chipsy, se slaninou, popcornový, tropický s cukrovým pískem, s kyselým želé, vizuálně připomínající mléčnou dráhu atd. Dokonce i ten se slaninou není žádný problém. V rámci tematických týdnů (kupř. Wonka Week) restaurační zařízení navíc vymýšlí další a další kreativní úlety.

shake milky wayShake Milky Way

Co se týče hranolek ve zmrzlině, z této jedinečnosti se pomalu stává crazy podnikatelský záměr, který se dále rozšířil i do několika dalších podniků, kde používají hranolky v kombinaci např. se zmrzlinou s příchutí slaného karamelu. Tuto netradiční kombinaci si dokonce můžete dát i v McDonalds. Ale pouze tak, že smícháte obyčejnou zmrzlinu s jejich hranolky, což přiznejme není až takový gurmánský zážitek. Nicméně ani zdaleka se to nevyrovná specialitě, kterou nabízí Bar Luca Sydney. Původně tato záležitost vznikla na základě původního kanadského jídla zvaného „Poutine“. To pravé můžete zkusit i v České republice, konkrétně Garage v Karlíně v Křižíkově ulici č. p. 58. Ochutnat tu můžete klasické Poutine sestávají z dokřupava upečených hranolek, pařeného sýra, trhaného masa a šťávy zvané „gravy“.

klasické poutineKlasické kanadské Poutine

Restaurace Luca uvádí, že párovatelnou zmrzlinu vytvářeli několik měsíců, než ji dovedli k dokonalosti. Vyzkoušeli více než deset druhů, než byli úspěšní. Výsledek pak nazvali Blame Canada Ice Cream a cena BlameFries Cream je 12 dolarů.

hranolky se zmrzkou LucaBlameFries Cream

Konečný produkt je tvořen z vanilkové zmrzliny, omáčkou ze slaného karamelu s příchutí uzené slaniny s javorovým sirupem a dalších doplňků. Vše samozřejmě vyrobeno z kvalitních ingrediencí. Hranolky si pak můžete posypat kupř. marshmallows či čokoládou. Na nedostatek zájmu si podnik po takovéto PR nemůže stěžovat. A proč ne? Tyto experimenty je určitě zajímavé jednou ochutnat, aby si člověk posunul vlastní hranice, ale přiznáváme, že některé variace obíhající facebook, si s klidným svědomím klidně necháme uniknout a zůstaneme u tradic.

shake NerdsWonka Shake s kyselým želé
 
burger se špagetamiHamburger se špagetami
 
shake popcornPopcornový shake
 
Finding emo
Hamburger „Finding Emo“
 
 
shake se slaninou
 
Shake se slaninou ochucenou javorovým sirupem
 
shake s chipsyShake s chipsy
 
patrick burgerTématický burger na St. Patrick´s day
 
i pes tu miluje hamburgerNejen klasickým strávníkům zde chutná….

Komentáře

Nahoru