Dnes vyšlo 15 článků

FxGuru: Movie FX Director – perfektní mobilní aplikace na úpravu videa

Máte mobil s operačním systémem Android? Pak můžete na své město poslat flotilu mimozemských lodí a vše zdokumentovat na videu.

Pokud máte mobilní telefon s Androidem, pak si můžete zdarma stáhnout zajímavou aplikaci FxGuru: Movie FX Director (odkaz do Google Play). Aplikace a tři moduly jsou zdarma, další moduly je nutné zakoupit, ale stojí pár korun (alespoň co jsme tak zkoušeli). O co vlastně jde? Nejdříve si zvolíte modul. Na výběr máte přílet flotily mimozemských lodí, stroje ničící okolí na Zemi jako ve filmu Válka světů, ale třeba také výbuch sudu s TNT, dopad meteoritu či srážku satelitů. Poté stačí nahrát nějaké pěkné okolí pomoci svého mobilu. Dodržet musíte požadovanou délku klipu, obvykle kolem 10-20 sekund. Aplikace do nahrávky následně vloží požadované efekty. Musíte sami uznat, že to vypadá úchvatně.

Podobná aplikace existuje také pro iPhone. Je to skutečně povedená věcička, jak se můžete přesvědčit na videích níže. To první se odehrává v Brně v areálu Hvězdárny a planetária.

Komentáře

Nahoru