Dnes vyšlo 15 článků

Futuristické vozidlo Concept-i od Toyoty si chce s řidičem vykládat

Veletrh spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas odhalil futuristické vozidlo Toyota Concept-i, které si chce vybudovat vztah se svým řidičem pomocí systému s umělou inteligencí.

„V Toyotě si uvědomujeme, že základní otázkou není, zda budou automobily budoucnosti nabízet autonomní technologie či online služby,“ uvedl Bob Carter, senior viceprezident Automotive Operations, v tiskové zprávě. „V první řadě se jedná o reálnou zkušenost těch, kteří budou tato auta používat. Studie Concept-i a schopnosti umělé inteligence nás přesvědčují o tom, že budoucnost je v automobilech, které budou vzájemně propojené s uživateli.“

toyota_concept-i_0003

Zdroj: Inhabitat

Interiér vozidla Concept-i vypadá prostorně a příjemně. Jeho nedílnou součástí je systém s pokročilou umělou inteligencí, který si vybuduje vztah s řidičem. Nejenže se dokáže naučit jízdní režimy a plány, ale také by měl efektivně využívat různé technologie ke zjišťování emocí toho, kde a jak řidič cestuje.

Vedle toho je Concept-i vybaven pokročilými technologiemi pro zvýšení bezpečnosti. Zvolit si můžete, zda chcete automatické či manuální řízení. I pokud řídí auto člověk, je v záloze v krizové situaci připraveno pomoci autonomní řízení.

Virtuální asistent jménem Yui vás informuje o vozidlech za vámi a o blížící se zatáčce. S řidičem komunikuje světlem, zvukem i hmatem. Například v prostorách nohou barevné osvětlení informuje o tom, zda vozidlo používá automatické či ruční řízení. Concept-i dokáže také pozdravit uživatele, když přichází k automobilu.

Toyota se sériovou výrobou prozatím nepočítá. Je to pouze ukázka toho, jak by mohla v budoucnosti vozidla vypadat.

toyota_concept-i_00012-1020x610

Zdroj: Inhabitat

toyota_concept-i_0005-1020x610

Zdroj: Inhabitat

toyota_concept-i_00011

Zdroj: Inhabitat

toyota_concept-i_0007

Zdroj: Inhabitat

toyota_concept-i_00010

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru