Futuristické plovoucí město s nulovým odpadem pro 7 tisíc obyvatel

Francouzský architekt Jacques Rougerie navrhl plavidlo dlouhé tři tisíce stop, které pohostí až sedm tisíc lidí. Město zvané Mériens bude plovoucí univerzitní město pro výzkumníky a studenty.

Vizionářský architekt narozený v roce 1945, Jacques Rougerie, je vášnivý milovník moře a architektury. Strukturu staví na bionické architektuře inspirované mořskými formami. A zabývá se také udržitelnými zdroji. Jacques Rougerie vybudoval podvodní stanoviště, laboratoře, námořní výzkumná centra, plavila se soutiskovými trupy, podvodní muzea a navrhl podvodní vesnici. Snaží se tak upozornit na krásu a křehkost moře.

02

Zdroj: Upriser

V jeho repertoáru je momentálně projekt zvaný SeaOrbiter, který je syntézou více než 30 let inovativních výzkumů v mořské a podmořské architektuře. Inspiroval se imaginárním dílem Julese Verna a přijal jeho motto:

„Všechno, co si jeden člověk představí, může jiný člověk zrealizovat.“

03

Zdroj: Upriser

Zdroj: Upriser

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru