Futuristická lednice s nulovou spotřebou chladí jídlo v polymerovém gelu

Yuriy Dmitriev, ruský designér a finalista soutěže Electrolux Design Lab, představil revoluční lednici využívající speciální gel ke zchlazení jídla. Unikátní lednice, která nese název Bio Robot Refridgerator, pracuje na zcela jiném principu než tradiční lednice.

Speciální lednice Bio Robot Refridgerator využívá úplně jiné technologie, přičemž nápad spočívá v podobě nelepivého bio polymerového gelu bez zápachu. Zapomeňte na dvířka, protože potraviny se vkládají do prostoru s nelepivým gelem. A tento gel vykoná stejnou práci jako dnešní lednice. Tvůrce tohoto zařízení vysvětluje, že využívá bio roboty, kteří se v gelu nachází a kteří využívají světlo vznikající při nízkých teplotách na to, aby zůstaly potraviny čerstvé.

bio-robot-frigerator-by-yuriy-dmitriev-2-889x675

Zdroj: Inhabitat

Bio Robot Refridgerator využívá až 90 % prostoru na uschování potravin. Lednici můžete postavit vertikálně, horizontálně anebo přimontovat na strop, aniž by jídlo z gelu vypadlo. Klasické chladicí zařízení spotřebovává asi 8 % celkové energie běžné domácnosti. Kdežto Bio Robot Refridgerator má nulovou spotřebu, protože jediné, na co tato lednice potřebuje energii, je malý ovládací panel. Ale jeho spotřeba je v porovnání se spotřebou lednic zanedbatelná.

bio-robot-frigerator-by-yuriy-dmitriev-889x675

Zdroj: Inhabitat

bio-robot-frigerator-by-yuriy-dmitriev-6

Zdroj: Inhabitat

bio-robot-frigerator-by-yuriy-dmitriev-3

Zdroj: Inhabitat

bio-robot-fridge-2

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru