FUP (Fair Use Policy)

FUP (Fair Use Policy = zásady férového užívání služby) je opatření, které zajistí, abyste nepřenesli o moc více dat, než kolik dovoluje váš tarif. Po dosažení limitu FUP se výrazně sníží rychlost připojení, za data přenesená nad limit FUP ale neplatíte.

Zjednodušeně řečeno je FUP datový limit definovaný maximálním objemem dat přenesených za určitou dobu. Například s FUP 1 GB za měsíc můžete aktivně sledovat YouTube nebo jiné video aplikace, či intenzivně využívat navigaci v autě. Po překročení limitu je pak rychlost připojení omezena.

FUP má být souborem pravidel a opatření, která zabraňují tomu, aby jeden uživatel nadměrným využíváním internetového připojení zhoršoval kvalitu připojení pro další uživatele. Může jít například o omezení přenosové rychlosti při využívání výměnných sítí, aby uživatelé nelegálně sdílející po internetu velké množství filmů a hudby nezahlcovali připojení pro ostatní. Běžný uživatel by FUP neměl negativně pocítit, spíše naopak.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru