Dnes vyšlo 1 článků

Funkce, která měla ušetřit paměť, jsme se nedočkali ani v iOS 9.0.1

Jednou z klíčových funkcí iOS 9 mělo být tzv. „app slicing“. Především lidé s 16GB paměti ve svém iPhonu se na ni těšili jako na smilování. Měla totiž ušetřit místo. Jenže kvůli chybě iCloudu jsme se jí nedočkali.

„App slicing je v současné době pro iOS 9 nedostupné kvůli problémům se zálohami na iCloud,“ prozradil Apple ve svém vyjádření.

Co je to app slicing?

Jde o funkci, díky které si vaše zařízení stáhne jen tu část aplikace, kterou opravdu použije. Univerzální verze totiž zahrnuje funkce pro všechny typy zařízení (pro iPhone 4S, 5, 5S, 6, 6 Plus atd.), a tak je daleko větší. Zatímco když si stáhnete jen to, co váš model skutečně potřebuje, ušetříte místo.

21505988780_2e2f7abddb_z

Mnoho lidí Apple kritizuje, že ještě vůbec nabízí 16GB verze iPhonů

Apple představil celou skupinu funkcí App Thinning, které by měly šetřit místo, ale v současnou dobu není jisté, zda některá z nich vůbec funguje. Pokud už jste si sami nainstalovali iOS9, zřejmě jste si nevšimli výrazného zmenšení místa, které vám zabírají aplikace. Nefunkční app slicing je totiž nejvýznamnější funkcí balíčku App Thinning.

Podle Apple se funkce dočkáme v budoucí aktualizaci softwaru, ale nebyla řeč o žádném přesném termínu. Ve čtvrtek představený iOS 9.0.1 to pravděpodobně nebude, protože v poznámkách k jeho vydání se o ničem takovém nemluví. Apple si dává pěkně na čas.

Fotka: Flickr - TechStage

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru