Freedom 251: Chytrý telefon, který stojí méně než obědové menu

Světlo světa spatřil nejlevnější chytrý telefon, který stojí méně než 100 korun. Za exkluzivním chytrým telefonem zvaným Freedom 251 stojí startup Ringing Bells Pvt Ltd, jehož plány byly velice kritizovány.

Zakladatelem a CEO společnosti je Mohit Goel, který dodržel svůj slib.

„Telefony Freedom 251 jsou připravené. Začneme je dodávat od 30. června,“ prozradil Mohit Goel.

Freedom251image

Freedom 251, Zdroj: Wikipedia

A jakmile bude první fáze doručení mobilního telefonu dokončena, opět se otevře objednávka pro nové zájemce.  V polovině února měla společnost v plánu dodat 2,5 milionu telefonů do konce června, nicméně obdržela více než 70 milionů předobjednávek. Ale společnost bude schopná v první fázi dodat pouze 200 tisíc těchto zařízení.

„Poučili jsme se z vlastních chyb. A rozhodli jsme se nic neprozrazovat, dokud jsme produkty nevyrobili. A nyní máme připraven čtyřpalcový telefon dual-SIM k dodání. Cítím zadostiučení,“ konstatoval Mohit Goel.

Jedná se o 3G přístroj, který je osazený procesorem s taktovací frekvencí 1,3 GHz. A dále je vybaven 1GB pamětí RAM a 8GB interním úložištěm s možností rozšíření na 32 GB. Chytrý telefon má k dispozici 8 megapixelový zadní fotoaparát s bleskem a 3,2 megapixelový přední fotoaparát. Baterie á kapacitu 1 800 mAh. Chytrý telefon běžní na operačním systému Android 5.1 (Lollipop). Zákazníci si mohou vybrat ze dvou barev, a to z černé a bílé. A v systému nechybí základní aplikace Googlu.

Společnost plánuje výrobu levných LED televizorů s úhlopříčkou 32 palců, které se budou také jmenovat Freedom. A první kusy by měly být k dispozici už první týden v červenci.

„Bude se jednat o nejlevnější televizory v Indii a budou stát méně než 3 700 korun. Budou se prodávat online,“ dodal závěrem CEO společnosti.

Zdroj: The Indian Express

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru