47 skvělých a užitečných programu pohromadě? S Free Studio zaberou jen pár MB!

47 skvělých a užitečných programu pohromadě? S Free Studio zaberou jen pár MB!

Mít čtyřicet sedm freeware programů a instalovat je všechny po hromadě? S programem Free Studio je to naprostá realita. Tedy alespoň ve virtuální podobě. Stahujte videa z YouTube, převádějte soubory do jiných formátů, nahrávejte multimédia na internet nebo rovnou všechno vypalte na CD, DVD či BD. Žádný problém s tímto bezplatným programem, jehož přítomnost vám na počítači nezabere ani 70 MB a který si teď představíme…

Instalace

Ještě před instalací Free Studia si pořádně rozmyslete, z jakého serveru program stáhnete. Pokud jen tak do vyhledávače napíšete jeho název a kliknete na první portál se softwarem, asi si nestáhnete tu nejlepší a nejnovější verzi, která je k dispozici jedině na stránkách tvůrců. Soubor se čtyřiceti sedmi programy vám na disku zabere 66,11 MB a je jedno, zda si vyberete možnost stažení přes klasického správce stahování, nebo torrent.

Po spuštění instalátoru se zobrazí volby pro dodatečnou instalaci toolbaru, který se vám po odsouhlasení následně integruje do výchozího prohlížeče. Je ale možné ho ignorovat, což většina lidí samozřejmě dělá. Následují podmínky, jež je nutné potvrdit. Ihned poté se během několika sekund začne Free Studio instalovat. Samotná instalace trvá asi tři minuty a bezprostředně po ní se program automaticky spustí. V něm naleznete osm kategorií, do nichž jsou všechny nástroje zařazeny.

Stahování, nahrávání a konverze videí z YouTube

První kategorie vás navede na sedm programů souvisejících s YouTube. Jeden z nich, Free YouTube Download, umožňuje jednoduché stahování kteréhokoliv videa, zvolení jeho rozlišení a formátu, ve kterém se má v počítači uložit. Následují čtyři nástroje pro konverzi. Dva jsou pro převod do formátů podporovaných v zařízeních od společnosti Apple, jeden do DVD formátů a poslední do formátu MP3. Následují dva nástroje pro nahrávání vlastních videí na YouTube a multimédií na Facebook.

Práce s audiem

Sedm nástrojů má rovněž kategorie pro editaci audia. Opět se bude hodit konverze, a to mezi desíti formáty. K dispozici je také převod libovolného videa do MP3. Nechybí ale ani střih audia pomocí několika užitečných funkcí umožňujících jednoduchou a rychlou práci, kterou zvládne i méně zkušený uživatel. Pomocí nástroje Free Audio CD To MP3 je pak možné rovnou z disku převést audio soubory do klasického MP3 formátu.

Vypalování a ripování multimédií

Jedny z nejvyužívanějších programů jsou právě pro vypalování dat na disk. Nejen, že za několik minut dostanete svůj oblíbený film či písničky na DVD nebo CD, ale Free Studio myslí i na novější technologie, tedy i na Bluray. Kromě toho můžete data pro změnu naopak ripovat. Nebudete postrádat ani možnost konverze DVD, CD a BD formátů. Nástroje pro zmíněné operace v dnešní době nahradí i mnohé zpoplatněné programy, které nejsou vybaveny občas ani tak dobře jako Free Studio.

Práce s videem

Perličkou této kategorie je bezpochybně možnost tvorby 3D videí. Pomocí některých náležitostí (brýle, režim 3D zobrazení,…) je možné i ze starších snímků vytvořit podařený soubor s 3D filmem.

Co může nenáročné uživatele dále překvapit, je nástroj pro libovolné otáčení a rotaci videa v jeho průběhu. Možná vás také zaujme tvorba obrázku z videa, v němž po dokončení uvidíte vše, co se za celou dobu nahrávání v zaměřené lokalitě událo. Kategorii dále doplňuje řada pomocníků pro konverzi.

Editace obrázků a tvorba snímků obrazovky

Balíček nástrojů pro práci se statickými grafickými soubory uživatelům dovoluje ořezávat a měnit velikost obrázků či fotografií, konvertovat, ale také vytvářet jejich 3D podobu. Na první pohled se tato funkce může zdát složitá, ve skutečnosti tomu tak není. Co dál z této kategorie může potěšit, je nástroj pro zachycení snímků či nahrávání celé obrazovky, okna či objektu.

Konverze videí do formátů pro mobilní zařízení

Nyní asi nebude nutné nijak rozebírat, co k čemu slouží. O převádění formátů už řeč byla, takže si jen uvedeme, pro která zařízení je možné video soubory konvertovat. Bude se jednat o přístroje od BlackBerry, HTC, Motoroly, Nokie, Samsungu, Sony a LG. Podpory se dočkaly i telefony a tablety s Androidem. Tvůrci nezapomněli ani na herní konzole, mezi které se řadí Xbox, Sony PSP, Nintendo a PS3. I pro ně lze tedy kompatibilní videa vytvořit.

Komentáře

Nahoru